EN|RU|UK
 Політика України
  842  16

 Місію ОБСЄ на Донбасі необхідно посилити, - Клімкін

Чинну місію ОБСЄ на Донбасі необхідно посилити, щоб вона могла повноцінно виконувати свої обов'язки.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Лівий берег, про це голова МЗС Павло Клімкін заявив в інтерв'ю Соні Кошкіній.

"По-перше, необхідно збільшити її (місії - ред.) склад. Радикально, у кілька разів. Другий момент - надати можливість представникам місії, з нашої згоди, звичайно, збройного компоненту. Оскільки інакше зберігати, охороняти (вилучену у бойовиків - ред.) зброю і здійснювати інспекцію в тому середовищі неможливо. І третє - забезпечити місію фінансово для того, щоб вона ефективно працювала", - зазначив міністр.

При цьому Клімкін визнав складність реформування місії через те, що право голосу в складі ОБСЄ має і Росія, а без її згоди рішення не може бути ухвалено. Зокрема і щодо введення поліцейської місії.

Також читайте: У ОБСЄ немає ресурсів на збройну місію, можливо це питання перейде до ООН, - Тука

"Крім того, посилити процес може і хтось інший із партнерів. Що ми можемо зробити - максимально обмежити роль Росії. Я послідовно виступаю за те, щоб представники Росії в поліцейській місії участі не брали", - зазначив голова МЗС. Домогтися цього, на його думку, можна лише політичним тиском.

При цьому він відкинув той аргумент, що зі зміною країни, що головує, - з Німеччини на Австрію - увага в ОБСЄ до проблеми України зменшиться.

Нагадаємо, раніше Клімкін заявив, що у складі наглядової моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі є люди, які працюють на Російську Федерацію.
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
   
 
 
 вгору