EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  1167  16

 У московському суді починається процес проти директора Бібліотеки української літератури Шаріної

У Міщанському суді Москви сьогодні починається розгляд кримінальної справи стосовно директора Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріної, яку звинувачують в екстремізмі і розтраті.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода в жовтні 2015 року в Бібліотеці і в квартирі її директора пройшли обшуки, під час яких слідчі виявили книгу Дмитра Корчинського "Війна в натовпі", яка визнана в Росії екстремістською. Всього в обвинуваченні, висунутому проти Шаріної, фігурують близько 25 книг, в яких знайшли ознаки екстремізму. 28 жовтня 2015 року Наталя Шаріна була затримана, а 30 жовтня поміщена під домашній арешт. Його термін неодноразово продовжувався, а в кінці жовтня цього року суд пом'якшив запобіжний захід для Шаріної, дозволивши їй прогулянки.

Претензії до Бібліотеки української літератури з'явилися ще задовго до цього. У 2010 році там двічі проходили обшуки. У МВС тоді заявили, що серед відвідувачів бібліотеки нібито поширювалася література з елементами екстремізму. За словами правоохоронців, до поширення видань могла мати стосунок українська націоналістична організація УНА-УНСО. У 2011 було порушено справу проти Шаріної. Її кримінальне переслідування припинялося і відновлювалася кілька разів.

Адвокат Шаріної Іван Павлов зазначає, що кримінальна справа стосовно неї "не має ніякого стосунку до процедури реорганізації, закриття або ліквідації Бібліотеки української літератури". "Це 282-га стаття (Кримінального кодексу РФ. - Ред.) "Вчинення дій, спрямованих на збудження ненависті і ворожнечі": це перший пункт звинувачення. Два інші пов'язані з розтратою. Державний обвинувач у відкритому судовому засіданні - я сподіваюся, суд не буде закривати його, - повинен буде пояснити, в чому конкретно звинувачують Наталію Шаріну. Саме на державного обвинувача покладається обов'язок з викладу звинувачення. Він має в доступній формі розповісти, в чому конкретно звинувачують Шаріну. Ми ось уже рік просимо слідчі органи і прокуратуру звернути увагу на те, що звинувачення в частині екстремізму неконкретне", - сказав Павлов.

Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
   
 
 
 вгору