EN|RU|UK
 За кордоном
  4762  73

 Фракція Меркель у Бундестазі визнала агресію Росії загрозою миру в Європі

Фракція ХДС-ХСС у німецькому Бундестазі звинуватила Путіна в тому, що він ставить під загрозу мир у Європі.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

29 листопада фракція Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу (ХДС-ХСС) у Бундестазі одноголосно ухвалила зовнішньополітичну стратегію щодо Росії. "Мир у Європі під загрозою. Тому співдружність європейських держав не може миритися з агресією Росії у Східній Європі", - йдеться в тексті.

Блок консервативних партій, який очолює канцлер Німеччини Ангела Меркель, рекомендує Європейському Союзу розробити більш ефективну оборонну стратегію в рамках НАТО. Зокрема, мова про посилення розвідки, зміцнення співпраці у сфері закупівлі озброєнь і в галузі транспортної авіації.


Як зазначено в документі, загроза до східних кордонів НАТО "наближається через агресивну зовнішню політику Росії". Військові дії РФ на території України є неприйнятними, наголошують депутати. "Коли принцип недоторканності кордонів не визнають, а військова перевага стає зовнішньополітичним інструментом, у Європі відкривається ящик Пандори", - цитує документ агентство dpa.

Фракція ХДС-ХСС також звинуватила російську владу в спробах роз'єднати населення на Заході, дискредитації політики уряду Німеччини і, зокрема, канцлера ФРН. Парламентарі вказують, що для цих цілей Росія використовує великий набір засобів - від діяльності спецслужб до кіберсаботажу і фінансової підтримки правопопулістських партій у Євросоюзі.


Водночас депутати виступили за відновлення переговорів у рамках формату "Рада НАТО-Росія". Пропонують створити спільний орган зі зміцнення довіри і запобігання криз, зокрема, в галузі інформаційної безпеки.
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
   
 
 
 вгору