EN|RU|UK
 Політика України
  1143  9

 РФ хоче дискредитувати саму ідею збройної місії ОБСЄ на Донбасі: зробити її з дуже обмеженим мандатом, - Айвазовська

Представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ольга Айвазовська вважає, що Росія має намір зробити фактор збройної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі незначним для розвитку подальших подій в окремих районах Донецької та Луганської областей.

"Попередня згода була, зокрема і Володимира Путіна, просто сенс збройної поліцейської місії, який вкладає кожна зі сторін, а саме російська сторона й Україна, - різний. РФ зацікавлена девальвувати, дискредитувати саму ідею місії, зробити її з дуже обмеженим мандатом, без важкого озброєння, нечисленну, щоб зробити її фактор незначним для розвитку подальших подій в ОРДО і ОРЛО", - сказала вона журналістам у середу в Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

О.Айвазовська також зазначила, що питання створення збройної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі має розглядатися в першу чергу країнами-членами ОБСЄ, а не в нормандському або мінському форматі.

На її думку, створення такої місії є досить серйозним викликом для країн-членів ОБСЄ, з точки зору не тільки політичного рішення, але і фінансового, кадрового та рішення в питанні безпеки.

Крім того, О. Айвазовська вважає, що питання амністії для учасників сепаратистських рухів буде вирішуватися в залежності від статусу конфлікту і відповідно до міжнародного права.

"Питання амністії буде вирішене тільки за фактом природи конфлікту, тільки якщо цей конфлікт є міжнародним, то відповідно до міжнародної юридичної базою під амністію не підпадають особи, які брали участь у воєнних злочинах або злочинах проти людяності. Якщо ж цей конфлікт внутрішній, то, згідно з міжнародним правом, під амністію потрапляють всі", - розповіла вона.

Що стосується перспективи виборів на Донбасі, то, за словами О.Айвазовської, вони можуть відбутися тільки в разі гарантії, що будуть чесними і відповідатимуть міжнародним стандартам, а для цього необхідна дуже серйозна підготовча робота.

Представник України в політичній підгрупі також зазначила, що повинні проводитися розслідування за кожним фактом зникнення людей, тортур або насильства. "Росія не вважає за цінність людське життя і не вважає за цінність проблематику, з якою стикаються наші громадяни в окремих районах Донецької і Луганської областей", - підкреслила О. Айвазовська.

Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
   
 
 
 вгору