EN|RU|UK
 Політика України
  12437  171

 Україна і Польща були приголомшені: рішення про доступ "Газпрому" до OPAL підриває енергобезпеку ЄС, воно має бути переглянуто, - заява Порошенка і Дуди

Президент України Петро Порошенко і президент Польщі Анджей Дуда висловили обурення рішенням Єврокомісії, яке відкриває можливості для "Газпрому" збільшити обсяги поставок газу в Європу в обхід України.

"Україна і Польща були приголомшені рішенням Єврокомісії від 28 жовтня 2016 року, яке відкриває можливості для "Газпрому" збільшити обсяги поставок газу в Європу в обхід України", - йдеться в спільній заяві президентів, прийнятій за результатами переговорів 2 грудня у Варшаві, передає Цензор .НЕТ із посиланням на прес-службу АП.

Президенти зазначають, що "рішення ЄК щодо газопроводу OPAL підриває стратегію енергетичної безпеки ЄС, створює загрозу для енергетичної безпеки країн Центральної та Східної Європи". А також заявляють, що це рішення підриває принцип, який міститься в Договорі про заснування Енергетичного співтовариства, і правила конкуренції.

Також читайте: Україна розраховує на принципову позицію Швеції щодо газопроводів OPAL і "Північний потік-2": це політично мотивовані проекти, - Порошенко

"Воно (рішення. - Ред.) створює реальні ризики для безперервних поставок газу між Польщею та Україною та істотного перенаправлення існуючих газових потоків між іншими країнами", - йдеться в заяві.

Порошенко і Дуда впевнені, що це рішення зміцнить перевагу РФ і цим самим порушить конкуренцію.

"Це рішення також закладає основи для будівництва газопроводу "Північний потік-2", результатом чого може стати руйнування ГТС України, подальше порушення правил конкуренції та значне збільшення ціни на газ для споживачів", - сказано в спільній заяві.

Президенти відзначають, що це рішення також суперечить санкційній політиці Євросоюзу, оскільки стимулює додаткові грошові надходження в РФ, одночасно обмежуючи прибуток України від транзиту газу.

"Ми вважаємо, що це рішення має бути переглянуто, хоча і розуміємо, яким складним і болючим кроком це може бути", - підкреслили глави держав.

Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
   
 
 
 вгору