EN|RU|UK
 Суспільство
  1645  14

 Податківці запобігли незаконному експорту 830 тонн сої

Співробітники податкової міліції Києва розкрили схему фіктивного експорту сої.

Як повідомили Цензор.НЕТ у Державній фіскальній службі, група осіб за допомогою фіктивного підприємства мала намір експортувати понад 800 тонн сої. Водночас директор компанії-експортера заявила, що не причетна до проведення зовнішньоекономічних операцій і нікого на це не уповноважувала.

Як показала перевірка, в супровідні документи на вантаж, який зберігався в одному із зерносховищ морського порту в Одеській області, були внесені недостовірні дані про кількість, найменування, виробника та вартість товару. Внаслідок обшуків у березні виявлено близько 830 тонн сої.


Надалі рішенням районного суду Києва на вантаж був накладений арешт. Враховуючи, що товар є великою партією, зберігання якої є недоцільним, бо спричинить додаткові труднощі і витрати з державного бюджету, а фактичний власник товару не встановлений, суд прийняв рішення про його реалізацію. Продаж сої затягувався через опір керівництва зернового терміналу, який відмовлявся видавати зазначений товар. Тому податківцям довелося вирішувати це питання в судовому порядку.

Наприкінці листопада провели остаточну оцінку сої, незначна частина якої вже стала непридатною для продажу, уклали біржову угоду, згідно з якою вилучена соя була реалізована за понад 5,8 млн гривень. Наразі в державний бюджет вже надійшла перша частина коштів від продажу у розмірі 664,5 тис. гривень.
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
   
 
 
 вгору