EN|RU|UK
 Суспільство
  4980  33

 Ветерани добровольчих батальйонів МВС не мають права обслуговуватися у відомчих медзакладах (оновлено)

Ветерани батальйонів, сформованих під егідою МВС, заявляють про те, що їх не приймають на лікування в структурах охорони здоров'я МВС.

Як інформує Цензор.НЕТ, про такі факти вони повідомляють у Фейсбуці.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": До банди, що планувала пограбування в Княжичах, входив екс-співробітник ГУБОЗ Касян, - Шевченко. ФОТО

Зокрема, про це написали екс-боєць батальйону "Донбас" Дмитро Різниченко і Василиса Трофимович, колишній прес-секретар полку "Дніпро-1".

Трохимович повідомила про те, що два тижні тому її не прийняли в поліклініці МВС у Дніпрі. Як пише колишній боєць, у неї була пневмонія.

"Мене в реєстратурі запитали: "Ви ще служите?" Кажу, що ні, рік тому звільнилася. Мене направили до завідувача терапевтичним відділенням. Вона сказала, що вийшов наказ із департаменту МВС, в якому йдеться про те, що якщо люди, які служили в батальйонах МВС, були в структурах до батальйону, то їх обслуговують, а якщо просто побув у батальйоні рік-два і звільнився, то вони обслуговуються за місцем прописки. Навіть якщо ці люди повернулися з пораненнями і мають інвалідність.

Я їхала на свій страх і ризик, оскільки мене попередили, що можуть відмовити. Але за законом учасники бойових дій мають право отримати медичну допомогу в будь-якій лікарні, куди вони звертаються", - розповіла вона в коментарі.

Більшість фактів того, коли ветеранів, які служили в батальйонах МВС, відмовилися прийняти, стосуються структур охорони здоров'я МВС Дніпропетровської області. Однак, за словами Різниченка, такі випадки були і в інших регіонах.

Трохимович розповіла, що в дніпровській поліклініці послалися на наказ Міністерства внутрішніх справ № 462 "Про затвердження Інструкції про порядок медичного обслуговування в закладах охорони здоров'я МВС". Пункт 14 цієї інструкції свідчить:

"Поліцейські, державні службовці (працівники) поліції або МВС, мобілізовані для участі в антитерористичній операції і члени їх сімей, громадяни України з числа демобілізованих з лав Національної гвардії України та підрозділів патрульної служби міліції (поліції) особливого призначення, які були прикріплені в закладах здоров'я МВС і мають статус учасника бойових дій, - за місцем реєстрації".

Заступник начальника відділу медичного забезпечення ГУ НП у Дніпропетровській області Володимир Баратінський підтвердив, що структури охорони здоров'я МВС в регіоні не приймають на лікування осіб, які звільнилися зі структур МВС до пенсії.

"У нас лікуються тільки ті люди, які мають прямий стосунок до міністерства, - зазначив він. - У нього повинно бути або посвідчення співробітника МВС, або він повинен бути пенсіонером МВС. Якщо людина звільнилася до виходу на пенсію - а звільняються, як правило, через негативні мотиви, тоді не обслуговуються. У нас можуть обслуговуватися навіть пенсіонери МВС з інших регіонів.

Та інформація, яка пройшла, неправильна. А люди читають і думають: вони кров проливали, а їх тепер не приймають. Це зовсім не так! Якщо людину прийняли в МВС, вона якийсь час повоювала, потім пішла звідти, то вона більше не має стосунку до МВС. Ми просто не маємо права приймати таких людей. Є накази, що чітко регламентують нашу діяльність, які говорять, що ми обслуговуємо тільки тих, хто належить до МВС. Нам на них гроші виділяються".

Також читайте: "Е-десятина": волонтери та ветерани АТО попросять чиновників пожертвувати на армію частину задекларованих статків

У свою чергу в самому Міністерстві внутрішніх справ цю інформацію підтвердили.

"У відомчих медичних закладах мають право обслуговуватися всі пенсіонери з вислугою в 25 років, а також ті, хто отримав інвалідність чи поранення, так само як і діючі співробітники та члени їхніх сімей. Якщо людина відслужила в системі МВС, але звільнилася через місяць, рік... до пенсії, то вона пішла зі структури МВС. У закладах охорони здоров'я мають право проходити лікування ветерани, які отримали поранення та інвалідність. Але інші вибрали іншу структуру. Інакше, уявіть, будь-який колишній співробітник поліції, навіть який пропрацював місяць, міг би обслуговуватися в медзакладах МВС. Уявіть, яка це цифра!", - зазначив директор Департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко.

При цьому він спростував існування правової колізії між даними відомчим порядком у МВС і наявністю у ветеранів батальйонів МВС статусу учасника бойових дій, який дає право звертатися в будь-який медичний заклад.

"Вони служили, отримали статус учасника бойових дій і з ним можуть обслуговуватися в будь-якому медзакладі загального профілю, але не відомчому".
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
   
 
 
 вгору