EN|RU|UK
 За кордоном
  20457  274

 Посланця РФ викликали в МЗС Білорусі через "неприйнятні" висловлювання про історію і білоруську мову

МЗС Білорусі заявило протест раднику-посланцю посольства РФ у Мінську Вадиму Гусєву у зв'язку з висловлюваннями директора Російського інституту стратегічних досліджень (РІСД) Леоніда Решетнікова, який назвав Білорусь частиною Росії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на DW.

У Мінську вважають заяви Решетнікова "необґрунтованими по суті і категорично неприйнятними за формою". "Вони абсолютно не відповідають стратегічному характеру білорусько-російських відносин", а також принципам "поваги суверенітету, незалежності і територіальної цілісності", наголошують у заяві білоруського МЗС.


Раніше в інтернеті поширили відеоролик, у якому директор РІСД заявив, що в Білорусі "все рухається за українським сценарієм". "І ця лінія на таке собі відокремлення білорусів від росіян в ідеологічному, історичному, ідейному плані, і навіть якоюсь мірою в духовному, вона очевидна просто", - сказав Решетніков.

На його думку, білоруську мову було створено за постановою ЦК ВКП(б) у 1926 році. "Цій мові, виходить, 90 років. Ось ця бомба, яку було закладено тоді, вона зараз рвонула, і продовжують вибухати маленькі бомбочки", - заявив Решетніков. Білорусь, за словами директора РІСД, "історична частина великої Росії, величезної Росії, це частина нашого народу", вона не може бути незалежною, а Москва може їй диктувати.


РІСД створили у 1992 році, до 2009 року він працював у рамках Служби зовнішньої розвідки РФ, пізніше перейшов під крило адміністрації президента РФ.
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
   
 
 
 вгору