EN|RU|UK
 Політика України
  3900  13

 Закон "Маски-шоу стоп" опубліковано в "Голосі України"

Документ набуде чинності 7 грудня.

Закон № 2213-VIII про обов'язкову відеофіксацію під час проведення обшуків, який називають "Маски-шоу стоп" опубліковано в офіційному виданні "Голос України". Завтра він набуде чинності, крім норм про використання під час судового розгляду відеозаписувальної техніки, які набудуть чинності з 1 січня 2019 року, передає Цензор.НЕТ із посиланням на 112 Україна.

Закон вводить обов'язкову відеофіксацію під час обшуків, як і під час розгляду клопотань слідчим суддею (якщо не йдеться про негласні слідчі дії). Причому відеозапис має бути невід'ємним додатком до протоколу обшуку.

Людина може скористатися допомогою адвоката у разі проведення у неї обшуків. Крім того, адвокат може самостійно вести зйомку обшуків, проте не може розголошувати відомості досудового розслідування без письмового дозволу слідчого або прокурора. За розголошення таких даних передбачається кримінальна відповідальність.

Після проведення обшуку в людини судовий розгляд відбувається в закритому режимі, щоб не допустити розголошення даних про особисте життя.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла за основу і в цілому закон №7275 "Про внесення зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування" 16 листопада 312 голосами.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3037699
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору