EN|RU|UK
 Політика України
  2988  158
Матеріали за темою:

 РФ використовує мовне питання як гібридну зброю, російській мові в Україні нічого не загрожує, - Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, заявив, що російській мові в Україні нічого не загрожує, тому що вона масово звучить на вулицях великих український міст.

Про це він написав у своїй колонці на сайті "Європейська правда", інформує Цензор.НЕТ.

"Хочу заспокоїти всіх стурбованих: російській мові в Україні нічого не загрожує. Вона, як і за часів СРСР, масово звучить на вулицях великих міст, широко присутня на українському телебаченні, досі домінує в друкованих ЗМІ", - написав міністр.

Клімкін уточнив, що не сумнівається в необхідності забезпечити культурно-освітні права російської меншини. "Вважаю, що це може бути зроблено без зміни закону шляхом введення такої кількості уроків російської мови і літератури, яка б задовольняла потреби громад та узгоджувалося з необхідністю повноцінного оволодіння державною українською мовою", - написав він.

Голова МЗС України зазначив, що міжнародному співтовариству давно пора розібратися в складній мовній ситуації в Україні. "Російська мова вийшла далеко за межі етнічної самоідентифікації і багато в чому витіснила українську в багатьох сферах суспільства", - зазначив міністр.

За його словами, Росія використовує мовне питання як гібридну зброю. "Всі кремлівські експансіоністські концепції, від "русского мира" до "Новоросії", ґрунтуються на винятковому статусі російської мови. Нагадаю, що й окупацію Криму та Донбасу Москва намагалася виправдати саме захистом російськомовного населення від міфічної української загрози", - нагадав Клімкін.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.
28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

28 вересня набув чинності закон "Про освіту".

4 жовтня Президент Порошенко, коментуючи закон про освіту, заявив: "Реформа освіти важлива для захисту національної ідентичності й мови".

Водночас голова МЗС Угорщини відмовився зустрічатися з Клімкіним під час свого візиту на Закарпаття, а 9 жовтня він заявив: "Угорщина зажадає переглянути Угоду про асоціацію Україна-ЄС у найближчий понеділок".

12 жовтня ПАРЄ провела термінові дебати щодо мовної статті закону про освіту. Доповідач ПАРЄ з цього питання зазначив: "Україна має законне право захищати державну мову". А голова української делегації Ар'єв під час дебатів заявив: "60% учнів-угорців не змогли скласти ЗНО з української мови і вступити до вишів". У підсумку ПАРЄ прийняла резолюцію щодо освіти мовами нацменшин в Україні.

Порошенко відповів чотирма мовами членам ПАРЄ на питання про реформу освіти. Крім того, Президент України пообіцяв у ПАРЄ: "Україна повністю запровадить висновки Венеціанської комісії щодо закону про освіту, але вивчення державної мови обов'язкове".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3038744
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору