EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  849  7

 Канадський парламентський комітет із оборони рекомендує посилити підтримку України на тлі російської агресії, що триває, - доповідь

Постійний комітет канадського парламенту з оборони опублікував доповідь про підтримку, що надається Україні урядом країни для подолання кризи і збройного конфлікту, рекомендував продовжити надавати допомогу, а також розширити її спектр.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на доповідь парламентського комітету з оборони, підготовлений його головою Стівеном Фьором.

Беручи до уваги події в Україні, комітет рекомендував уряду Канади продовжити навчати українських військовослужбовців, а також розширити спектр навчання і підтримки, наданої канадськими збройними силами за допомогою операції UNIFIER.

 Канадському уряду також рекомендовано збільшити підтримку українських силових, судових та антикорупційних органів після закінчення терміну відповідної угоди про фінансування, зміцнити міжпарламентські відносини, включаючи можливу допомогу в розробці механізмів боротьби з корупцією, розвитку антикорупційних органів, і навчанні згідно з потребами українського уряду.

Комітет рекомендує уряду вивчити шляхи надання допомоги Україні в створенні механізмів за прикладом канадського головного фінансового інспектора, а також парламентських комітетів із розподілу державних коштів і національну оборону.

 Згідно з доповіддю, уряду Канади також варто збільшити внесок в Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні та розглянути питання про включення в неї більшої кількості жінок-спостерігачів, підтримати миротворчу місію Організації Об'єднаних Націй в Україні, яка забезпечуватиме її територіальну цілісність.

Комітет рекомендує уряду Канади розширювати підтримку в частині заохочення гендерної рівності через канадську програму розвитку, відповідну програму Організації Об'єднаних Націй та відповідних ініціатив щодо до жінок, миру і безпеки.

Доповідь рекомендує надати Україні зброю для захисту суверенітету від російської агресії, за умови, що Україна активно візьметься за ліквідацію корупції у всіх рівнях влади. З цією метою Україну потрібно внести в список країн, яким Канада може продавати автоматичну вогнепальну зброю.

Канадському уряду також рекомендовано відновити практику надання Україні супутникових даних RADARSAT-2 і обмінюватися розвідувальними даними, заохочувати співпрацю між українськими та канадськими оборонними підприємствами, а також взяти на себе зобов'язання підтримувати Україну в відображенні гібридних атак, зокрема, кібератак на державні системи і важливі об'єкти інфраструктури і перешкоджати поширенню іноземної пропаганди та дезінформації через засоби масової інформації.

Комітет рекомендує виділити Україні фахівців з кібербезпеки зі складу канадських ВПС для надання допомоги в захисті від хакерських та інших гібридних атак на важливі об'єкти української інфраструктури та участі в міжвідомчих навчаннях, що відбуваться з метою навчання і розширення можливостей союзників України протистояти новим кіберзагрозам.

Доповідь також містить рекомендацію оголосити про плани надати українцям безвізовий в'їзд до Канади, відновити угоду про мобільність молоді між країнами, щоб дати кваліфікованим українцям можливість приїхати в Канаду і отримати роботу на термін до одного року для подальшого зміцнення культурного та економічного співробітництва.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3038903
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору