EN|RU|UK
 Політика України
  1121  43

 Україна розробить кілька моделей вивчення української мови для нацменшин, - Гриневич

У висновках Венеціанської комісії є твердження, що прагнення до того, щоб усі громадяни вільно володіли державною мовою, є абсолютно справедливим.

Як передає Цензор.НЕТ, сьогодні, 13 грудня, на засіданні Кабінету Міністрів України міністр освіти і науки України Лілія Гриневич прокоментувала висновки Венеціанської комісії щодо нового закону "Про освіту".

"У висновках Венеціанської комісії є твердження про те, що наше прагнення до того, що всі громадяни повинні вільно володіти державною мовою, є абсолютно справедливим. І державна мова визнається основним фактором суспільної злагоди і взаєморозуміння. І тому зараз за цими висновками ми повинні сформулювати моделі вивчення української мови для національних меншин", - сказала вона.

За словами Гриневич, буде розроблено кілька моделей освіти для різних мовних груп. Міністр пояснила, що для угорців, а також кримських татар оволодіння українською мовою може бути складнішим, ніж для представників слов'янської мовної групи.

Крім того, вона звернула увагу на те, що на сьогодні Україна звертає особливу увагу на розробку систем освіти для кримських татар як корінного народу.

"Тут варто зазначити, що багато дітей кримських татар сьогодні самі висловлюють бажання здобувати освіту саме українською мовою", - заявила Гриневич.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання в школі до 2018 року, продовжать його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, РФ і Молдова.

Згодом у МЗС Румунії висловили стурбованість ухваленим ВРУ законом про освіту, а Угорщина заявила, що припиняє підтримку України на міжнародній арені. Голова Міністерства людських ресурсів Угорщини Золтан Балог звернувся з офіційним листом до міністра освіти і науки України Лілії Гриневич і попросив про особисту зустріч, щоб обговорити новий закон про освіту. Пізніше парламент Угорщини одноголосно ухвалив резолюцію з осудом українського закону про освіту, вказавши на порушення прав угорців у Закарпатті. Рада федерації і Держдума Росії також виступили проти українського закону про освіту.
28 вересня Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу до Європейської комісії за демократію через право (Венеціанська комісія).

28 вересня набув чинності закон "Про освіту".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3039060
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору