EN|RU|UK
 Політика України
  2141  34

 На жаль, неможливо ідентифікувати всіх похованих на українських і польських кладовищах, - В'ятрович про пропозицію Дуди щодо відновлення пам'ятників

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає, що в деяких випадках просто неможливо встановити імена й дати всіх похованих на українських і польських кладовищах.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"І зовсім не розумію його пропозиції, щодо відновлення зруйнованих вандалами українських пам'ятників у Польщі: "стосовно конкретних пам’ятників – ми готові до їх відновлення, але спочатку треба провести всю необхідну роботу: встановити осіб, що поховані, дати їхньої смерті, а вже тоді переходити до увічнення". Здається, вельмишановний польський президент не дуже добре обізнаний з бурхливою історією минулого століття, якщо вірить в можливість точної ідентифікації імен та дат всіх загиблих. На жаль, часто це неможливо як у відношенні до українських поховань, так і польських. Це не означає, що ми маємо право забути ці жертви. Бо саме цього хотіли б їхні кати", - підкреслив голова Інституту національної пам'яті.

Як повідомляли раніше, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що руйнування пам'ятників суперечить встановленню мирних відносин між українським і польським народами, при цьому закликає до пошуку найбільш справедливих форм увічнення пам'яті загиблих у ХХ столітті.

Глава польської держави вкотре наголосив, що мають бути проведені відповідні експертизи з метою встановити, хто саме в цих місцях поховання. "Треба встановити, хто в цій могилі і чи належить вона тому, хто загинув у боротьбі, встановити його прізвище, дату смерті й народження. Це вимагає досліджень... Увічнити потрібно конкретних людей, які загинули", - додав А.Дуда.

На жаль, неможливо ідентифікувати всіх похованих на українських і польських кладовищах, - Вятрович про пропозицію Дуди щодо відновлення памятників 01

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3039225
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору