EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3280  35

 Припинення програми МВФ - ключовий макроекономічний ризик для України, - Нацбанк

Динаміка співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ), до кредитів якого прив'язана фінансова допомога інших міжнародних фінансових організацій (МФО), залишається ключовим макроекономічним ризиком для України, вважає Національний банк України.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це на прес-конференції в понеділок заявив директор департаменту фінансової стабільності центробанку Віталій Ваврищук.

"Черговий перегляд програми (розширеного фінансування EFF - ІФ) затримується: в повному обсязі вимоги на сьогодні виконані... Якщо будуть подальші затримки (з виділенням траншів кредитів МВФ. - Ред.), це створить додаткові макроекономічні ризики", - заявив Ваврищук.

"Україна повинна рефінансувати понад $20 млрд валютних боргів у 2018 р., 2019 р. і 2020 рр. Без активної співпраці з МФО це буде проблематично", - підкреслив він.

В.Ваврищук пояснив, що нові ресурси доведеться залучати за дуже високими відсотковими ставками, інвестори будуть враховувати той факт, що Україні не вдалося відновити співпрацю з МВФ.

У той же час директор департаменту зазначив, що Нацбанк залишається оптимістичним щодо продовження співпраці і чекає отримання від МВФ двох траншів кредиту EFF, на чому базує свій макроекономічний прогноз прискорення ВВП України більш ніж до 3% за підсумками 2018 року.

"НБУ вважає, що в наступному році буде доцільним почати переговори про нову програму, так як діюча програма завершується на початку 2019 року, і для нас критично важливо зберігати співпрацю з МВФ і далі", - заявив В. Ваврищук.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,46 млрд за поточним курсом) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом в квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

Згідно з новим графіком подальших переглядів економічної програми України, затвердженим радою директорів разом із четвертим траншем, до кінця 2017 були заплановані три перегляди: четвертий - у середині травня, п'ятий - у середині серпня, шостий - у середині листопада. У разі успішного виконання владою встановлених програмою вимог Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити $ 1,907 млрд, за підсумками п'ятого - $ 1,28 млрд, за підсумками шостого - $ 1,28 млрд. У цілому - близько $ 4,46 млрд.

У 2018 році плануються інші чотири перегляди, за підсумками яких Україна може залучити близько $ 955 млн. У цілому - близько $ 3,82 млрд.

Разом з тим НБУ заявив, що поточного року очікується отримання двох траншів від МВФ за програмою EFF замість раніше запланованих трьох. Відповідно, центробанк знизив прогноз надходжень від фонду в 2017 році до $ 3 млрд. Водночас, як вказується в інфляційному звіті за липень, НБУ підвищив суму очікуваних надходжень від МВФ в 2018 році до $ 4,5 млрд.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3039982
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору