EN|RU|UK
 Політика України
  7453  174
Матеріали за темою:

 Рішення Стокгольмського арбітражу - це перемога нашого курсу на енергетичну незалежність від московської імперії, - Яценюк

Лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк упевнений, що енергетична незалежність від Росії - це фундамент безпеки України.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу партії "Народний фронт".

"Рішення Стокгольмського арбітражу - це чергова перемога України над Росією. Це перемога нашого курсу на енергетичну незалежність від московської імперії", - наголосив у своєму дописі на Facebook лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк після оприлюднення рішення Стокгольмського арбітражного суду, який задовольнив позов української сторони проти "Газпрому" за всіма спірними питаннями.

"Коли наш Уряд в 2014 році вирішив позиватися до "Газпрому" й припинити в нього закупівлі - ніхто не вірив, що це вдасться. Ніколи раніше українська влада не розмовляла з "Газпромом" на рівних і з точки зору права. Ми почали, і вже перемагаємо", - підкреслив він.

"Можливе все - якщо ти робиш те, у що віриш. І сьогоднішнє рішення Стокгольмського арбітражу ще раз доводить - ми пішли правильним шляхом", - написав лідер "Народного фронту".

Арсеній Яценюк привітав команду "Нафтогазу" та всіх українців з черговою перемогою над Росією. "Переконаний: енергетична незалежність від Росії - це фундамент безпеки України", - написав Арсеній Яценюк.

Нагадаємо, про початок процедури подання позову проти "Газпрому" до Стокгольмського арбітражу 28 квітня 2014 року оголосив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Уряд України і НАК "Нафтогаз України" прийняли рішення щодо початку процедури подачі судового позову на російську компанію "Газпром".

22 грудня НАК "Нафтогаз України" заявив про те, що виграв арбітраж проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу щодо всіх спірних питань.

У свою чергу в "Газпромі" заявили, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити на користь російської компанії суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі $ 2,02 млрд, а також відсотки з 22 грудня 2017 року.

За даними російської компанії, суд також зобов'язав "Нафтогаз" щорічно з 2018 року відбирати й оплачувати 5 млрд куб. м газу. У той же час 5 млрд куб. м є річною контрактною кількістю (ГКК), тоді як припустима зміна ГКК становить 20%, тобто обов'язковий до покупки обсяг становить 4 млрд куб. м.

У "Газпромі" також повідомили, що суд відмовив "Нафтогазу" в праві на перегляд ціни газу за період з травня 2011 року квітень 2014 року і в стягненні переплати за газ за період з травня 2011 року по 26 квітня 2014 року в сумі близько $ 14 млрд .

Як повідомляли, Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 9 листопада переніс граничний термін винесення рішень у справах між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром" за контрактами на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

Як зазначають у "Нафтогазі", такі дії арбітражу пов'язані з подачею "Газпромом" 7 листопада апеляції на окреме рішення трибуналу від 31 травня 2017 року за контрактом на поставку газу.

Між "Нафтогазом" і "Газпромом" діють два контракти: на постачання газу і на його транзит по території України. У 2014 році в Стокгольмі були ініційовані розгляди кожного з цих контрактів.

Нагадаємо, 31 травня НАК "Нафтогаз України" отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу в провадженні проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу.

Водночас у "Нафтогазі" повідомили, що арбітраж повністю скасував вимогу "Газпрому" за умовою "бери або плати", претензії російської компанії за яким без урахування штрафів і відсотків становили $ 34,5 млрд.

Крім того, арбітраж скасував заборону на реекспорт газу і постановив переглянути формулу ціни на російський газ з 2014 року.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3041131
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору