EN|RU|UK
 Економіка, Суспільство
  16356  303

 Порошенко схвалив норму про ліміт на "три посилки на місяць" із-за кордону, - ЗМІ

Президент Петро Порошенко, підписавши зміни до Податкового кодексу, ввів норму про встановлення ліміту на кількість безмитних посилок, які українські громадяни можуть отримувати з-за кордону.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише AIN.UA.

Видання нагадує, що на початку грудня парламент проголосував за законопроект, одна з норм якого встановлює ліміт на кількість безмитних посилок, які користувач може отримати з-за кордону.

"Зараз, наприклад, можна замовити товар у закордонному інтернет-магазині, і якщо загальна вартість посилки не перевищує 150 євро за один раз, не платити з нього мито під час перетину кордону. У законопроекті №6776-д, який вносить зміни до Податкового кодексу, окрема норма стосується саме цього ліміту: після набрання нормами проекту чинності можна буде отримати з-за кордону лише три посилки на місяць, кожна вартістю до 150 євро. Після перевищення ліміту з таких надходжень доведеться сплачувати мито. Вже 30 грудня Президент підписав документ. У редакції закону до другого читання в ст. 196.1.17 Податкового кодексу "Операції, які не є об'єктом оподаткування", після проголосованих парламентом 21 грудня редакційних уточнень формулювання звучить так: [не обкладається митом. - Ред.] "ввезення на митну територію на адресу одного одержувача (фізичної особи) в перших трьох міжнародних поштових відправленнях та/або міжнародних експрес-відправленнях протягом одного календарного місяця товарів, сумарна фактурна вартість яких у кожному з відправлень не перевищує 150 євро". Отже, в цій редакції знята двозначність трактування загальної вартості безмитних посилок, про яку ми писали раніше", - йдеться в публікації.

Ще одне важливе питання: коли саме набирає чинності ця норма законопроекту? Загалом вона має набирати чинності з 1 січня 2018 року. Але в "Перехідних положеннях" документа окремо обумовлено, що норми, які вносять зміни в ст. 196.1.17, набирають чинності з січня 2019 року. Це логічно, адже у митних органів та логістів наразі немає інструментів, які могли б контролювати надходження таких посилок, зазначає видання.

"Залишається незрозумілим, хто і яким чином для розрахунку ПДВ має рахувати посилки, які отримує фізична особа, і вартість таких посилок. Це означає, що до 2019 року законодавці мають визначитися щодо механізму реалізації прийнятої норми", - зазначала раніше Інна Хомич, директор із правових питань "Нова Пошта-Центр", коментуючи прийнятий проект закону.

Раніше журналісти публікували коментарі представників логістичних компаній про те, як ця норма вплине на користувачів і ринок.  Багато хто вважає, що вплив буде переважно негативним. Ігор Смілянський, виконувач обов’язків глави "Укрпошти" підкреслював, що після скорочення безмитного ліміту з $ 200 до 22 євро в Білорусі обсяг імпортних "дрібних пакунків" зменшився з планових 24 млн штук до фактичних 12 млн штук. Також наразі незрозуміло, як влада стежитиме за "четвертою посилкою" в кожному конкретному випадку. Ідея полягала в тому, щоб створити базу одержувачів посилок (за ІПН), яка мала працювати в онлайн-режимі і об'єднувати всіх гравців логістичного ринку.

Нагадаємо, попередня подібна ініціатива з регулювання поштового імпорту (належала АПІТУ) пропонувала знизити саме саму суму посилки - до 22 євро, що призвело до масового обурення користувачів, які часто купують товари за кордоном. Зрештою проект відкликали.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3042464
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору