EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  10860  44

 Я прошу Всевишнього, щоб зброя замовкла, - Папа Франциск на зустрічі з вірянами УГКЦ. ФОТОрепортаж

Папа Римський Франциск відвідав Софійський собор Української греко-католицької церкви в Римі. Він привітав вірян, які приїхали з різних кінців Італії, і виступив із промовою.

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

У промові Папа Франциск, зокрема, згадав трьох уже спочилих єпископів Української греко-католицької церкви, які, перебуваючи у вигнанні, підтримували життя УГКЦ у підпіллі. Він згадав кардинала Йосипа Сліпого, який збудував собор святої Софії у Римі, "щоб він став яскравим пророчим знаком свободи в ті роки, коли українці не мали доступу до жодних святинь", єпископа Чміля, якому прислуговував (на службах. - Ред.) ще молодим хлопцем. Також Папа згадав кардинала Гузара, який "був не лише отцем та главою, а й проповідником і старшим наставником багатьох людей".

Франциск висловив солідарність із вірянами-українцями з Італії: "Я розумію, що хоча ви тут, ваше серце вболіває за вашу країну, особливо через лиха війни і економічні негаразди".

"Я прийшов сюди, щоб сказати, що я з вами - близький до вас серцем, своєю молитвою. Я з вами, коли завершую таїнство Євхаристії. Там я прошу Всевишнього, щоб зброя замовкла. Я також прошу Його, щоб ви більше не змушені були йти на такі великі жертви заради того, щоб забезпечити гідне життя своїм близьким", - сказав Папа Римський.

Я прошу Всевишнього, щоб зброя замовкла, - Папа Франциск на зустрічі з вірянами УГКЦ 01

Я прошу Всевишнього, щоб зброя замовкла, - Папа Франциск на зустрічі з вірянами УГКЦ 03

Як інформує посольство України при Святому Престолі, для Папи Римського Франциска цей візит мав також особистий характер, оскільки вітанню українською мовою "Слава Ісусу Христу!" навчив його Степан Чміль, якому Хорхе Берґольйо допомагав у молоді роки під час богослужінь в Аргентині. Глава Католицької Церкви також особисто вшанував пам'ять свого наставника, який похований в крипті собору.

Я прошу Всевишнього, щоб зброя замовкла, - Папа Франциск на зустрічі з вірянами УГКЦ 04

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3047078
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору