EN|RU|UK
 Суспільство
  20777  144

 Рада не підтримала в першому читанні законопроект про захист тварин від жорстокого поводження

Верховна Рада України не підтримала в першому читанні проект закону №6598 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод і директив ЄС у сфері охорони тваринного і рослинного світу)",

Про це передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

Проект закону повернуто суб'єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання. Таке рішення підтримали 229 нардепів.

"У 2013 році Україна ратифікувала міжнародну Європейську конвенцію про захист домашніх тварин. На жаль, за чотири наступні роки її норми, що забороняють залишати домашніх тварин без нагляду, завдавати домашнім улюбленцям біль тощо не реалізовані в українському законодавстві, зокрема в ст. 22 закону України Про захист тварин від жорстокого поводження", - йдеться в пояснювальній записці.

У документі уточнюється поняття жорстокого поводження з тваринами. Так, проектом планується обмежити здійснення права адміністративної відповідальності за жорстоке поводження з бездомними тваринами. Так, забороняється бити, вбивати (за винятком випадків, коли тварини створюють реальну загрозу для життя чи здоров'я людей), отруювати або калічити бездомних тварин.

Передбачається визначити, що умови використання тварин у сільському господарстві мають відповідати їх фізіологічним, видовим та індивідуальним особливостям, а також задовольняти їхні природні потреби в кормах, воді, сні, рухах, у природній активності та інші потреби.

При цьому документом забороняється: використання для роботи хворих або недогодованих тварин; утримувати тварин у приміщеннях, де проводиться забій тварин, або де є туша забитої тварини; проводити забій тварин до того, як вони знепритомніють. При цьому під час проведення таврування, биркування і кастрації застосовуються методи знеболювання. У населених пунктах забороняється жебрацтво з тваринами, а також надавати фотопослуги з дикими тваринами крім зоопарків, цирків і дельфінаріїв, а в цирках забороняється використовувати виступи з тваринами з використанням вогню. Також пропонується визначити порядок тимчасового вилучення тварин.

Так, доцільно при виявленні випадку жорстокого поводження з тваринами, передбаченого статтею 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення, одразу вилучити тварину до набуття законної сили рішення суду про конфіскацію, якщо є підстави вважати, що перебування тварини у власника становить загрозу життю чи здоров'ю тварини.

За жорстоке поводження з твариною, що спричинило її каліцтво чи загибель, пропонується передбачити суворіше покарання - позбавлення волі.

Така поведінка, що стосується хребетних, зокрема бездомних, яка призвела до тілесних ушкоджень, каліцтва або загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну або на інших тварин, насильницькі дії щодо тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, публічні заклики до вчинення діянь, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій караються позбавленням волі на строк від двох до трьох років із конфіскацією тварин або без. Ті ж дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією тварин або без.

Ті самі дії, вчинені з особливою жорстокістю, або з двома і більше тваринами, або повторно, або групою осіб, караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з конфіскацією тварин або без. 

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3061839
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору