EN|RU|UK
 Політика України
  7637  39

 Конституційний Суд почав розглядати законопроект Порошенка про скасування депутатської недоторканності

Конституційний Суд почав розгляд законопроекту Президента України Петра Порошенка про скасування депутатської недоторканності з 2020 року.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські Новини", про це на засіданні сказав глава КС Станіслав Шевчук.

На засіданні Великої палати присутні 13 суддів із 16.

Ніхто з них не взяв самовідвід.

Суд розпочав розгляд у порядку письмового провадження, суддя-доповідач - Олександр Тупицький.

Зазначимо, що цей законопроект подав на розгляд президент України Петро Порошенко. У пояснювальній записці зазначено: "Законопроектом пропонується викласти статтю 80 Конституції України в новій редакції, що скасовує положення, згідно з якими народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності. Передбачається, що закон набуде чинності з 1 січня 2020 року".

Зараз стаття звучить так: "Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність.

Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані".

У разі ухвалення законопроекту стаття 80 Основного закону матиме такий вигляд: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп".

Розгляд законопроектів про зміну Конституції, відповідно до її статті 159, неможливий без висновку Конституційного суду про відповідність документа статтями 157, 158. Вони свідчать, зокрема, що Конституція не може бути змінена, "якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України", а також "в умовах воєнного або надзвичайного стану". Крім того, парламент протягом терміну своїх повноважень не може двічі змінювати одні й ті самі положення Конституції України. 

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3061928
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору