EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  4188  16

 Зниження портових зборів допоможе згенерувати для економіки України додаткових $825 млн доходу, - президент ОП "Укрметалургпром" Каленков

Українські промисловці вважають, що зараз цільові портові збори в країні використовуються абсолютно не за призначенням. Зокрема, вони йдуть на крос-субсидування інших державних проектів, а залишок коштів "викачується" у вигляді дивідендів до загальнодержавного бюджету.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Обозреватель", на цьому наголосив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков у блозі для Delo.ua.

"Наприклад, ухвалено наказ Міністерства інфраструктури, згідно з яким частина коштів спрямовується на фінансування днопоглиблювальних робіт на Дніпрі - це до 1,3 млрд грн, що суперечить закону і здоровому глузду. До речі, такого немає в жодній країні світу. Ми розглядаємо це як квазіподатки - коли кошти акумулюються від одного джерела (морські порти в нашому випадку), і частина цих коштів йде на фінансування абсолютно інших проектів, які мають фінансуватися з Державного бюджету", - обурився він.

Каленков переконаний, що всі платежі, які надходять до Адміністрації морських портів України від портових зборів, мають бути цільовими і використовуватися лише на днопоглиблювальні роботи в морпортах, а також на розвиток портової інфраструктури. На його думку, лише в таких умовах виробники зможуть більше продавати, перевозити через порти, і в підсумку давати більший ефект для Держбюджету.

Портові збори в Україні на сьогодні вкрай завищені, вони в рази перевищують збори в порівнянних зарубіжних портах. Це має свої наслідки для економіки України: необґрунтовано високі витрати бізнесу при експортно-імпортних операціях в портах, що обмежує розширення експорту та розвиток вантажної бази; неконкурентоспроможність портів України; скорочення валютних надходжень і відрахувань до бюджету; з урахуванням зростаючої частки морського імпорту в структурі вугілля, що закуповується енергетиками, високі портові збори - чинник зростання вартості електроенергії для всіх галузей економіки.

Таке зниження необхідне виробникам усіх галузей і допоможе згенерувати для економіки України додаткових $825 млн доходу або майже 1-процентний пункт додаткового зростання ВВП України.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3061931
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору