EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  4625  22

 Через монополію на лотерейному ринку Україна втрачає мільярд доларів на рік, - LB

Санкції проти двох гравців лотерейного ринку є переділом бізнесу, а не антиросійськими заходами.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це стверджується в статті LB.ua "Санкції заради $ 1 млрд на рік: інструкція до застосування".

У 2015 році РНБОУ внесла лотерейні компанії "Патріот" і "М.С.Л." в санкційні списки, нібито за причетність до російського бізнесу і фінансування тероризму. Головна мета санкцій - обмеження впливу російського капіталу на економіку України. Але, як зазначається, з моменту введення перших санкцій, їхня ефективність викликає більше питань, ніж захоплення від такої ефективності. Після санкціонування двох лотерейних компаній на українському ринку залишилась одна "УНЛ" (її заклади працюють під вивіскою "Національна лотерея").

Щоб довести безпідставність санкцій і звинувачень, обидві компанії розкрили своїх кінцевих власників. З'ясувалося, що "Патріот" на 100% належить громадянину України, колишньому керівникові "Ощадбанку" Олександру Морозову (хоча до 2015 року компанія входила до холдингу Finstar російського мільярдера Олега Бойка), а бенефіціаром "М.С.Л." є громадянин Греції Маркос Шіапаніс, який давно й успішно займається лотерейним бізнесом і також не має жодного стосунку до РФ. Але, попри цю інформацію, санкції були продовжені в 2016 та 2017 роках.

Зазначається, що за весь час РНБО не озвучувала доказів причетності компаній до російського капіталу або фактів фінансування тероризму. У статті наводять одну з відповідей РНБО, в якій відомство посилається на СБУ і Кабмін як джерела інформації для ухвалення рішення про внесення компанії до списку санкцій - хоча розслідування СБУ показало зовсім інше.

У 2016 році головний акціонер "М.С.Л" Маркос Шіапаніс зважився на безпрецедентний крок - ініціював розслідування Служби безпеки України щодо власної компанії. Перевірка СБУ показала - "М.С.Л." абсолютно чиста. Служба безпеки навіть направила компанії лист, в якому підтвердила, що буде ініціювати перед РНБОУ зняття санкцій з "МСЛ".

Однак санкції були продовжені і в Верховному Суді за позовом "МСЛ" вже розглядається справа №П / 9901/116/18. Оскільки СБУ посилається на те, що поточний склад суддів не має допуску до держтаємниці і в суді немає режимно-секретного відділу. Через що судове засідання 28 лютого 2018 року було перенесено на невизначений термін.

Автор статті вважає, що безпідставне продовження санкцій вигідно "УНЛ", яка залишається монополістом на українському ринку.

"Наміри компанії "УНЛ" захопити ринок лотерей давно ні для кого не секрет, про це безліч разів говорилося в розслідуваннях журналістів, як і про людей, які за нею стоять. У 2015 році, як раз після введення санкцій проти конкурентів, в "УНЛ" несподівано змінився власник. Зміна була зі скандалом, що дало привід говорити скоріше про рейдерське захоплення оператора. Потім, коли діями нових власників зацікавилася СБУ, "розрулювати" ситуацію приїхав керівник президентської фракції Олександр Третьяков, що зайвий раз продемонструвало серйозність намірів сил, що стоять за цим оператором", - наголошується в статті.

Міністерство фінансів стало зброєю для просування санкцій проти конкурентів. "Це помітно в проекті ліцензійних умов для лотерейного ринку, які Мінфін з травня 2017 року намагається просунути через Кабмін. В цьому проекті Мінфіну є два пункти, які дозволяють "УНЛ" стати єдиним гравцем на лотерейному ринку за допомогою санкцій проти конкурентів: 1) ліцензію може отримати компанія тільки з 10-річним досвідом роботи в Україні; таких тільки три - "УНЛ", "МСЛ" і "Патріот", 2) якщо компанія під санкціями, то вона так само не може отримати ліцензію; як говорили вище, з компаній з 10-річним досвідом, під санкціями дві - "МСЛ" і "Патріот".

При цьому для створення видимості конкуренції, в Мінфіні заявляють про, нібито, можливості придбання лотерейних ліцензій державними банками, на яких пункт про 10 років не поширюється, йдеться в статті. Що, загалом, абсолютний нонсенс: по-перше, для банків це занадто високоризиковий бізнес. По-друге, НБУ і банкіри вважають таку діяльність не сумісною з фінансовою та хочуть це заборонити на законодавчому рівні.

За даними АМКУ, за два роки 2015-2016, поки два оператори були під санкціями і не платили податків (рахунки в банках автоматично блокуються), "УНЛ" майже в 10 разів скоротив виплату податків до: 2014 рік -97,9 млн грн , 2015 рік -3,4 млн грн, 2016 рік - 11,3 млн грн.

"Про велике фінансування соціальної сфери, спорту чи культурних програм з боку "УНЛ" невідомо нічого. При цьому салони "Національної лотереї" все частіше потрапляють в кримінальну хроніку через скоювані там злочини (вбивство в Києві, вибух гранати в закладі в Житомирській області). При цьому компанія посилено витрачає бюджети на просування тези про те, що єдиний лотерейний оператор - це велике благо і загальна європейська практика (але ні, це маніпуляція)".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062151
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору