EN|RU|UK
 Економіка
  5605  12

 Представники гірничо-металургійного комплексу закликають уряд не обмежувати імпорт в Україну сірчаної кислоти

Введення обмежень призведе до монополізації ринку сірчаної кислоти та знизить конкурентоспроможність української металургії та коксохімії.

Представники підприємств гірничо-металургійного комплексу закликають уряд України і Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі не вводити мита, квоти або будь-які інші обмежувальні заходи для імпорту сірчаної кислоти, оскільки такі дії призведуть до зростання цін на цей товар, збільшення собівартості для металургійних і коксохімічних підприємств і зниження їхньої здатності конкурувати на міжнародних ринках.

Про це під час круглого столу на тему "Ринок сірчаної кислоти в Україні: стан та шляхи розвитку" заявив глава асоціації "Укрметалургпром", яка об'єднує підприємства ГМК, Олександр Каленков, повідомляє УНІАН. "Ми сподіваємося, що найближчим часом буде проведено засідання Міжвідомчої комісії з торгівлі, і буде ухвалено рішення не вводити ніяких обмежень (мита і квоти), залишити його конкурентним... Ми, як асоціація металургів і гірників, звертатимемося до прем'єр-міністра та віце-прем'єр-міністра Кубіва, який очолює цю комісію, щоб так і було зроблено, щоб вони прийняли наші аргументи й утрималися від запровадження обмежувальних норм", - сказав Каленков. За його словами, введення обмежень призведе до збільшення цін на сірчану кислоту, за чим піде зростання собівартості виробництва металургійної продукції, для якої кислота є важливою сировиною. "Конкуренція на глобальному ринку - дуже жорстка. 85% своєї продукції ми експортуємо, ми конкуруємо, зокрема за рахунок собівартості. Тут рахується кожен долар, кожен цент, тому будь-яке збільшення собівартості призведе до того, що ми продамо менше нашої продукції", - зазначив Каленков, додавши, що гірничо-металургійний комплекс є третиною промисловості України, і зниження рівня його виробництва неминуче відіб'ється на таких показниках, як ВВП.

Глава асоціації наголосив також на інфраструктурній проблемі, яка виникне в разі обмеження імпорту в Україну сірчаної кислоти. За його словами, на сьогодні на внутрішньому ринку в наявності є лише 142 доступні цистерни для транспортування сірчаної кислоти. Цієї кількості достатньо тільки для перевезення 40 тис. тонн кислоти за річного споживання 110 тис. тонн. Каленков вважає, що відсутність імпортної кислоти призведе до зниження доступності іноземного парку цистерн, а отже, спричинить проблему доставки цього реагенту на підприємства. Як зазначив глава аналітичного держпідприємства "Укрпромзовнішекспертиза" Володимир Власюк, на сьогодні ринок сірчаної кислоти дуже залежить саме від імпортних поставок. "Нам потрібно приблизно 100-110 тис. тонн сірчаної кислоти на рік. З цього обсягу на сьогодні внутрішня пропозиція - це 20-30 тис. тонн. Таким чином, виникає умовний дефіцит (70-80 тис. тонн), який покривається імпортом. Основними постачальниками є Білорусь, Росія, Австрія та інші країни ЄС", - сказав Власюк, додавши, що відсутність на ринку достатніх обсягів сірчаної кислоти - це важка ситуація для підприємств-споживачів, оскільки їхні технологічні процеси вимагають її постійної наявності. За словами заступника глави "Укрпромзовнішекспертизи" Сергія Поважнюка, сірчана кислота споживається металургійними, коксохімічними, фармацевтичними підприємствами, виробниками мінеральних добрив, а також використовується на ТЕС, ТЕЦ і АЕС України. За словами партнера юридичної компанії "Саєнко Харенко" Анжели Махінової, введення обмеження імпорту в Україну сірчаної кислоти слід вважати заходами екстраординарного характеру, їх прийняття суперечить принципам і нормам Світової організації торгівлі.

"Ці заходи спрямовані проти чесного та сумлінного імпорту ... Запровадження заходів неминуче приведе Україну в СОТ, у структуру вирішення спорів", - сказала Махінова, додавши, що якщо Міжвідомча комісія введе обмеження, то низка торгових партнерів України сприймуть цей крок як неповагу нашою країною міжнародного торгового права і оскаржать ці дії в рамках СОТ. Присутній на круглому столі директор з питань інжинірингу "Запоріжкоксу" Олександр Гайдаєнко повідомив, що введення обмежень призведе до проблем поставки сірчаної кислоти на цей завод, що спричинить збільшення кількості шкідливих викидів і багатомільйонних екологічних штрафів, які повинен буде платити "Запоріжкокс". "Це призведе до монополізації ринку і зростання цін", - заявив директор компанії "Захід", яка є постачальником сірчаної кислоти виробництва білоруського заводу "Нафтан", Сергій Середа.

Як повідомлялося, раніше низка компаній - внутрішніх виробників сірчаної кислоти (наприклад, "Сумихімпром", "Східний ГЗК") звернулися до Міжвідомчої комісії з торгівлі з проханням про проведення розслідування імпорту сірчаної кислоти в Україну і введення обмежувальних заходів (зборів, квот). Метою цих заходів, згідно з інформацією ініціаторів розслідування, має стати захист внутрішнього виробника.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062162
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору