EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  16950  84

 Головна економічна проблема України - тиск на державу зовнішніх боргів, велика частина яких була накопичена до 2014 року, - Гройсман

Головною економічного проблемою України є тиск зовнішнього боргу в розмірі понад 65 млрд дол., велика частина якого була сформована в 2007-2014 роках.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ в Києві.

"Найбільша проблема з економічної точки зору - це тиск на державу зовнішніх боргів, велика частина яких була накопичена до 2014 року ... Фактично з 2007 по 2010 рік уряд взяв (у борг. - Ред.) 26 мільярдів доларів. 26 мільярдів доларів при тому, що Україна сильніше не стала. Уряд з 2010 по 2014 рік взяв ще понад 20 мільярдів. Фактично, сумарний борг сьогодні 65 з плюсом мільярдів доларів, які лежать на плечах українців та української економіки", - сказав Гройсман.

За словами прем'єра, уряду вдалося знизити співвідношення боргу до ВВП, проте Україні все ще необхідне подальше фінансування міжнародних партнерів.

"У 2018 році, за перший квартал, цей борг є найнижчим відносно ВВП з 2011 року, це важливий сигнал. Але якщо не буде виконуватися наша програма співпраці (з МВФ. - Ред.), наприклад, створення антикорупційного суду або інші параметри, то нам буде складно на ці виклики давати відповіді", - підкреслив Гройсман.

Також глава уряду зазначив, що Україна в 2018 році витратить 130 млрд грн тільки на обслуговування зовнішнього боргу, без урахування його погашення.

"Насправді дуже важливо, щоб ми продовжили роботу поки що з тимчасової підтримки з-за кордону з боку наших міжнародних партнерів. Це дасть можливість нам утримувати навантаження боргове на державні фінанси, на публічні фінанси, і в середньостроковій і довгостроковій перспективі зменшувати борг", - сказав прем'єр.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062174
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору