EN|RU|UK
 Суспільство
  18885  133

 Сім'ї не бачаться роками, під ударом їхня психіка, - Інститут демографії про українських заробітчан

Українці, які працюють за кордоном, є специфічною групою, яка схильна до високого ризику розпаду сімей, втрати зв'язку між батьками й дітьми, розвитку психологічних проблем.

Про це в ефірі 24 каналу повідомила науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.

За словами Ткаченко, причина ослаблення зв'язків усередині сімей трудових мігрантів - це рідкісна можливість побачитися. Мігранти за кордоном працюють понаднормово й часто без вихідних. Крім того, дорога додому для них залишається дорогим задоволенням.

"Дуже дорого коштує сама дорога. Тобто люди можуть не бачитися роками. І, природно, це в кінцевому підсумку так чи інакше перетворюється на дистанційний шлюб і зв'язки, звісно, слабшають", - заявила експерт.

За словами Ткаченко, батьки, які працюють, починають відчувати провину перед дітьми, що накладає певний відбиток на поведінку людей.

До психологічних проблем призводить також перебування в середовищі забезпечених громадян у позиції працівника, який отримує менші гроші, але водночас важко працює.

"Коли ти живеш тривалий час у багатій країні і мусиш дуже важко працювати, дуже важко заробляти свої гроші, і розумієш, що тобі платять набагато менше, ніж місцевим мешканцям... то, звісно, це призводить до певних психологічних проблем. Я вже не кажу про те, що цей напружений режим роботи, дуже мало відпочинку, і всіляко люди намагаються заощадити на всьому: на харчуванні, на проживанні, тобто дуже часто вони живуть, м'яко кажучи, в не зовсім комфортних умовах. По суті, це щось на зразок гуртожитку, в переповнених кімнатах без належної навіть санітарії", - розповіла співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062177
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору