EN|RU|UK
 Економіка
  5676  25

 Металурги закликають Кабмін припинити спецрозслідування щодо сірчаної кислоти

Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" і Федерація металургів України закликають Кабінет міністрів і Міністерство економічного розвитку і торгівлі країни припинити спеціальне розслідування щодо імпорту сірчаної кислоти як необґрунтоване.

Так, президент "Укрметалургпрому" Олександр Каленков під час круглого столу "Ринок сірчаної кислоти в Україні: стан та шляхи розвитку" заявив, що можливі обмеження імпорту сірчаної кислоти створять надзвичайну ситуацію із забезпеченням цією сировиною українського ГМК, пише uaprom.info. Він нагадав, що у 2014 році її поставки на внутрішній ринок після анексії Криму та окупації Донбасу зменшилися втричі, а ціни зросли майже вдвічі.

За його словами, різке зменшення пропозиції змусило українських металургів збільшити закупівлі сірчаної кислоти в зарубіжних виробників.

"Імпорт вирішує відразу три проблеми. Перша - це об'єктивна нестача внутрішнього ресурсу, друга - це проблема з якістю, оскільки вітчизняна продукція містить у 3-4 рази більше шкідливих домішок, і третя - це логістика. Ми рахуємо буквально штуками кількість цистерн, які можуть перевозити продукцію, - їх в Україні лише 142. І ці цистерни можуть перевезти за рік 40 тис. т всієї кислоти за потреби в 110 тис. т", - зазначив О.Каленков.

Глава "Укрметалургпрому" вважає, що пропозиція щодо закриття українського ринку сірчаної кислоти є надуманою і, більше того, не вирішує проблеми дефіциту цієї продукції. "Закрити ринок - означає повернутися в катастрофічну ситуацію 2014 року, тільки без можливості її вирішення", - наголосив він, додавши, що потрібно прийняти обґрунтоване рішення щодо припинення спецрозслідування, а не створювати нову надзвичайну ситуацію із забезпеченням підприємств ГМК сірчаною кислотою.

Глава Федерації металургів України Сергій Біленький також назвав це розслідування необґрунтованим.

"Українські виробники не в змозі забезпечити потреби внутрішнього ринку тими обсягами, які вони сьогодні пропонують і які, в разі збільшення їхнього власного виробництва, лише зменшуватимуться. Отже, товарної продукції буде ще менше", - зазначив він.

За словами С.Біленького, в разі закриття ринку сірчаної кислоти проблеми, з якими зіткнуться коксохіміки та металурги, призведуть до катастрофічних екологічних наслідків і збитків підприємств ГМК.

"Потрібно звернутися до Кабінету міністрів, щоб у МЕРТ на цьому етапі розслідування дійши висновку, що розслідування не має жодних підстав", - констатував глава Федерації металургів.

Як відомо, в серпні 2017 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі заявила про намір провести спеціальне розслідування щодо імпортерів сірчаної кислоти за відповідним запитом "Сумихімпрому" та Східного ГЗК. Метою цих дій є обкладення іноземних постачальників спеціальним митом на ввезення їхньої продукції в Україну.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062185
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору