EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4333  19

 Австрія, Франція і Німеччина "зарубали" запити НАБУ у справі Охендовського

Солом'янський суд визнав необґрунтованою тривалу зупинку досудового розслідування у справі глави Центрвиборчкому Михайла Охендовського. Суд отримав інформацію, що компетентні органи Австрії, Франції і Німеччини виконали міжнародні запити НАБУ і вважають, що запитувана інформація не стосується предмета розслідування.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Судовий репортер" із посиланням на ухвалу суду.

Своїм рішенням суд скасував постанову керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького від 1 червня 2017 року про зупинення розслідування. Суд роз’яснив, що це усуває підстави в призупиненні подальшого розслідування і тягне за собою обов'язок НАБУ продовжити розслідування. 

Суд відзначив обґрунтованість доводів адвоката про порушення прав підозрюваного Охендовського. Про підозру йому повідомлено ще 13.12.2016 і в разі відсутності зупинення досудового розслідування на цей час, відповідно до ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування сплинув би, а НАБУ мало б передати справу до суду чи закрити її. 

Охендовському інкримінується, що він, коли був членом Центральної виборчої комісії, у 2010-2012 рр. в приміщенні центрального апарату партії "Партія регіонів", за адресою м. Київ, вул. Липська, 10, отримував хабарі, всього в сумі понад 160 тис. доларів. З них 45 тис. доларів - за дії в інтересах Віктора Януковича як кандидата у президенти. Також гроші начебто давались за сприяння кандидатам у народні депутати від ПР і партії загалом. 

Прокурором САП було погоджено 7 запитів про міжнародну правову допомогу.

Це запити до Німеччини, Австрії, Франції, Бельгії, Польщі, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, відділу міжнародних справ кримінально-правового управління Департаменту юстиції Сполучених Штатів Америки. 

Підставою для зупинення досудового розслідування 1 червня 2017 року стали запити до Австрії, Франції та Німеччини.

У запитах йшлося про допит як свідків депутатів Бундестагу Німеччини, які у 2012 році зустрічалися з Охендовським, допит канцлера Австрії та інших осіб, які зустрічалися з Охендовським. Детективи намагались встановити, скільки грошей було сплачено Охендовським за перельоти в Австрію, Францію і Німеччину; його телефони та e-mail адреси, якими він користувався за кордоном; з’ясувати чи є в Охендовського і його дружини будь-які рахунки в цих країнах. Також в НАБУ хотіли отримати копії матеріалів іноземних ЗМІ про участь Охендовського у публічних заходах. 

Але компетентні органи Австрії, Франції і Німеччини відповіли, що запитувана інформація не стосується предмету розслідування злочинів за ч. 3 та ч. 4 ст. 368 КК України. Такі ж застереження є у відповіді від Республіки Польща. 

Суддя Максим Вишняк вирішив , що ці запити не відповідають вимогам КПК і не стосуються справи. Крім того, запити, які були причиною для зупинення розслідування, уже виконані і відповіді НАБУ отримані. Однак розслідування не відновлено і не зупинено з інших причин. Тому суд постанову про зупинення розслідування скасував. 

Як повідомлялося, 9 червня 2017 року САП повідомила про тимчасове призупинення розслідування у справі Охендовського. У САП обіцяли відновити розслідування після виконання запитів відомства про міжнародно-правову допомогу. 

Нагадаємо, главу ЦВК Охендовського підозрюють в отриманні коштів із "чорної каси" Партії регіонів. Сам чиновник назвав "нікчемними" докази отримання ним грошей. Пізніше Національне антикорупційне бюро України оприлюднило результати експертизи, яка підтверджує, що підписи в "чорній бухгалтерії" Партії регіонів належать Охендовському. 16 березня 2017 року в НАБУ повідомили, що підписи голови ЦВК в "чорній бухгалтерії" підтверджені повторною експертизою. 

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062243
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору