EN|RU|UK
 Політика України
  3345  13

 У СІЗО окупованого Сімферополя в квітні 4 особи померли неприродною смертю, - Кримська правозахисна група

У квітні 2018 року, за даними КПГ, в СІЗО-1 Сімферополя, що контролюється окупаційною владою РФ, померли неприродною смертю щонайменше чотири особи, двоє з них - кримські татари.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Кримську правозахисну групу.

КПГ має інформацію, що, ймовірно, 6 квітня знайдені повішеними: Сервер Білялов, 69 років, і Олег Гончаров, 46 років. 12 квітня у штрафному ізоляторі (карцері) знайдено повішеним 23-річного Дмитра Шиповника. 13 квітня в камері номер 8, куди розташовують новоприбулих, у так званому карантині, з перерізаним горлом знайдено 39-річного Іслама Іскера, доставленого в СІЗО Сімферополя з Джанкоя.

Ці дані підтвердили кілька незалежних один від одного джерел.

Кримська правозахисна група не має достовірних даних про те, що саме стало причиною смерті цих людей. Одна з версій - самогубство через повішення Сервера Білялова, Олега Гончарова і Дмитра Шиповника і самоперерізання горла Ісламом Іскеровим. Але версії про самогубство можна вважати і надто переконливими з кількох причин. За наявними у КПГ відомостями, Сервер Білялов найближчим часом розраховував у зв'язку з нововиявленими обставинами на припинення кримінального переслідування та звільнення від покарання.

Дмитра Шиповника було "знайдено" повішеним у карцері (ШІЗО). Однак це місце, куди поміщають людей після ретельного особистого огляду, і ув'язнений перебуває там один під постійним наглядом. Не зрозуміло, що могло спонукати перерізати собі горло Іслама Іскерова, обвинуваченого в крадіжці за ст. 158, ч.1 КК РФ, максимальне покарання за якою - два роки позбавлення волі, а мінімальне - штраф до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Інформація про ці події відсутня на офіційних сайтах Слідчого Комітету РФ, Прокуратури РФ, ФСВП РФ.

Експерти КПГ підкреслюють, що за міжнародними стандартами, держава-окупант відповідальна за життя цивільних осіб, які перебувають під її заступництвом. Згідно з рішеннями ЄСПЛ, держава відповідальна за будь-яку особу, що утримується під арештом, оскільки вона повністю перебуває в її владі.

Отже, адміністрація СІЗО і керівництво УФСВП у Криму відповідальні за ці смерті. Тягар доведення того, що було зроблено все можливе для збереження життя ув'язнених, а в СІЗО не сприяли їх смертям, лежить на начальнику СІЗО-1, російському полковнику внутрішньої служби Бережному Сергієві Володимировичу і його безпосередньому керівникові - начальнику Управління Федеральної служби виконання покарань у Криму російському генерал-майорі внутрішньої служби Булгакову Вадимі Вікторовичу.

Відсутність реакції з боку Слідчого Комітету РФ і Прокуратури РФ на загрозу життю людей у місцях позбавлення волі показує не тільки небажання Росії дотримуватися міжнародних стандартів, а й нездатність російської окупаційної влади гарантувати людям, які перебувають під її заступництвом і наглядом, право на життя і повагу людської гідності.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062311
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору