EN|RU|UK
 Київські новини
  4635  17

 У Києві розширять перелік пільговиків, яким безкоштовно встановлять лічильники води

У Києві розширять перелік пільгових категорій населення, яким безкоштовно встановлюватимуть лічильники води в квартирах. За це рішення проголосували сьогодні 63 депутати Київської міської ради.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Радіо "Свобода".

"На сьогодні в понад 400 квартирах лічильники вже встановлені. Схваливши це рішення, ми збільшуємо кількість киян, які можуть розраховувати на встановлення приладів обліку за рахунок міського бюджету, ще на 3,9 тис. Я переконаний, що це правильний крок, адже ми допоможемо громадянам пільгових категорій впливати на споживання води та суттєво економити", - сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Як повідомляють у КМДА, тепер до переліку категорій осіб, які можуть взяти участь у програмі пільгового встановлення лічильників, додані: багатодітні родини, батьки загиблого військовослужбовця, вдови (вдівці) військовослужбовців, її (його) діти, особи з інвалідністю внаслідок військової служби, учасники бойових дій, учасники війни, члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни.

Раніше на встановлення лічильників за рахунок бюджету Києва мали право особи з інвалідністю I групи підгрупи "А", діти з інвалідністю підгрупи "А", одинокі непрацюючі пенсіонери, особи з інвалідністю I групи підгрупи "Б" та особи з інвалідністю II групи, опікуни неповнолітніх дітей-сиріт.

Минулого року Верховна Рада ухвалила закон про комерційний облік комунальних послуг, який передбачає обов’язкове оснащення лічильниками всіх будівель, приєднаних до зовнішніх теплових мереж, а також мереж гарячого та холодного водопостачання.

Закон, серед іншого, передбачає обов’язкове встановлення індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподілювачів теплової енергії), які використовуються для розподілу показників будинкового приладу обліку: для житлових будівель - до жовтня 2018 року.

В Адміністрації президента очікують, що закон "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" дозволить знизити на три чверті обсяг необлікованих витрат води у внутрішньо-будинкових системах та скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років у середньому на 15-20%, що, у свою чергу, сприятиме зменшенню споживання газу та скороченню викидів парникових газів. 

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062337
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору