EN|RU|UK
 Суспільство
  3267  14

 ВККС планує до кінця літа оцінити 2000-2500 суддів, - секретар кваліфпалати Щотка

Вища кваліфікаційна комісія суддів до кінця літа планує оцінити 2000-2500 суддів.

Про це в коментарі Цензор.НЕТ сказав секретар кваліфікаційної палати ВККС Станіслав Щотка.

"Коли буде закінчено кваліфікаційне оцінювання суддів, поки невідомо, - повідомив він. - Я можу тільки сказати так: ми плануємо виконати рекомендації Венеціанської комісії, які полягають у тому, що оцінювання треба провести швидко й ефективно, але з максимальною обережністю. З обережністю щодо суддівської незалежності, щодо втручання в роботу судів, щодо можливого тиску на суддів".

 За його словами, тривалість процесу оцінювання впливає на навантаження на суддів, а значить і на якість судових рішень.

"З одного боку, ми розуміємо, що більшість суддів працюють в умовах кадрового дефіциту. Звідси - підвищене навантаження в роботі, затягування термінів розгляду справ та можлива втрата якості судових рішень. Це ж пов'язані процеси. І, як результат, дисциплінарний тиск на суддів. Загроза бути притягнутим до дисциплінарної відповідальності за те, що неефективно організував судовий процес. Ми це все розуміємо. Водночас оцінювання гарантує іншій розмір суддівської винагороди, будемо говорити, гідний на сьогоднішній день. Ось ціна питання.

Як розуміємо і те, що таких суддів в першу чергу слід переводити в новостворені місцеві суди. Ось система координат. З одного боку, нам би хотілося, щоб ця процедура пройшла швидко. З іншого, кількість суддів, які підлягають оцінюванню, величезна - на вихідній позиції було близько 5,5 тисячі. До того ж, сам процес оцінювання багатоетапний, вимагає попереднього опрацювання величезного масиву інформації щодо судді, яку ВККС отримує з різних джерел. Тому коли ми закінчимо цю роботу, я сказати не можу. У наших планах - до кінця літа оцінити 2000-2500 суддів. Під це і вибудуємо графік роботи комісії", - сказав Щотка.

Детальніше про хід судової реформи читайте в статті "Реформа з розмахом: топ-новації судової системи, які вже працюють".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062368
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору