EN|RU|UK
 Суспільство
  5063  9
Матеріали за темою:

 ВККС продовжує оцінювання суддів без Громадської ради доброчесності. 15 суддів визнано такими, що не відповідають займаній посаді

ВККС продовжує оцінювання суддів без Громадської ради доброчесності після виходу останньої з процесу.

Про це йдеться в статті Цензор.НЕТ "Реформа з розмахом: топ-новації судової системи, які вже працюють".

У ГРД вважають, що відсутність громадських активістів у процесі оцінювання вплине на його ефективність.

"Реформа не відбувається, і це стало очевидно ще в момент оголошення результатів конкурсу до Верховного Суду. Ті зміни, які ми спостерігаємо, є мікроскопічними, порівняно з величезним запитом суспільства на очистку судів від недостойних суддів і нові обличчя в судах, - зазначила співкоординатор Громадської ради доброчесності Галина Чижик. - Рада була створена саме тому, що попередні дві спроби очистити судову владу після Революції Гідності провалилися, а органи суддівського управління - ВККС і ВРП - продемонстрували свою неспроможність зробити це самостійно. ГРД, разом з повідомленням про вихід із процесу кваліфікаційного оцінювання суддів, озвучила низку проблем, без вирішення яких цей процес залишатиметься фейковим. Очевидно, що в разі залишення нечесних суддів на посадах з урахуванням того, що паралельний відбір суддів не відбувається взагалі або відбувається дуже повільними темпами (за наявності понад 3000 вакантних посад конкурс був оголошений тільки на 600), якість правосуддя не зміниться. Тому не варто сподіватися на відновлення довіри до судової влади, для чого, власне, і стартувала реформа".

Вона також нагадала, що Громадська рада доброчесності закликала ВККС призупинити оцінювання для вирішення проблемних питань, щоб процес був ефективний, а члени ГРД змогли взяти в ньому участь. Оскільки безпосередня участь громадськості в цих процесах - основний елемент реформи. "Замість цього ми бачимо, що ВККС продовжує кваліфікаційне оцінювання й успішно переатестовує суддів. Водночас процес пошуку шляхів взаємодії триває, і шанси на те, що вдасться досягти консенсусу, ще є".

У ВККС заявили про те, що самоусунення Громадської ради доброчесності ніяк не вплине на роботу й легітимність рішень комісії.

"Заявивши про вихід, ГРД зайняла певну, почасти політично забарвлену, як нам здається, позицію, з якої зручно вести мову про неспроможність комісії як у питанні оцінювання суддів, так і в питанні майбутнього створення Вищого антикорупційного суду. І спроба об'єднати ці два процеси дедалі очевидніша. Дивіться, що виходить: з одного боку члени заявили про припинення функції, але при цьому не припинили членства в ГРД як такій. Якби вони саморозпустилися і на їхнє місце відмовилися б прийти інші представники громадських організацій, тоді було б зрозуміло, що реакція всього громадського сектору така, як вони намагаються представити. А раптом візьмуть і прийдуть? У нас же немає монополізму на цю діяльність", - прокоментував ситуацію голова кваліфпалати Станіслав Щотка.

Оскільки закон не говорить про те, що неучасть ГРД делегітимізує процес оцінювання або робить його незаконним, він ніде і не пов'язує це з необхідністю його зупинити. Тому він триває. І, за словами Щотки, комісія, отримуючи інформацію з різних джерел, перевіряє, зокрема, і добропорядність суддів, які проходять оцінювання.

"Ми ухвалили вже низку рішень, якими визнали 15 суддів такими, що не відповідають займаній посаді, і в 13 випадках ми зробили це без висновків ГРД. Додайте сюди 30 суддів, які вже не склали іспит, - усі вони мають піти з професії.

За всіма висновками, які нам надіслала ГРД, ми щодо всіх кандидатів оголошуємо перерви. Пропонуємо ГРД допрацювати документ для того, щоб надати йому легітимності. Щоб було видно, що все відповідає процедурі. Зокрема, для наших європейських цивілізованих партнерів. Щоб вони розуміли, що відбувається, що це не інквізиція за допомогою ГРД, а цивілізований, документально оформлений процес", - пояснив він.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062409
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору