EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3612  9
Матеріали за темою:

 Судді Верховного Суду вже розглянули майже 10 тисяч справ, - глава ВС Данішевська

Запустити роботу Верховного Суду вдалося в дуже стислі терміни. Судді ВС вже розглянули майже 10 тисяч справ.

Про це в коментарі для статті Цензор.НЕТ "Реформа з розмахом: топ-новації судової системи, які вже працюють" розповіла глава Верховного Суду Валентина Данішевська.

За її словами, тільки по суті спору 115 суддів ВС вже розглянули 9956 справ. Серед них і за так званими зразковими справами. Наприклад, 12 лютого було винесено рішення про перерахунок пенсій колишнім працівникам МВС. Він дозволить близько 156 тисяч громадян отримувати пенсії за новими розрахунками. Кабінет Міністрів погодився з цим рішенням суду і відмовився від подальшого оскарження.

Як повідомила Данішевська, в переліку вже розглянутих справ є чимало таких, які отримали широкий громадський резонанс. Зокрема, Велика палата Верховного Суду ухвалила рішення про звільнення від сплати судового збору у справах про захист прав споживачів не тільки в суді першої інстанції, а й у вищих інстанціях теж. Раніше ця проблема була предметом спорів між ВССУ і Верховним Судом України. Також значущим є рішення Касаційного цивільного суду Верховного Суду, який встановив, що грошова допомога у разі  виходу на пенсію з посади наукового або науково-педагогічного працівника є державною гарантією для науковців, встановленою законом, і її повинні дотримуватися.

Як зазначає Данішевська, з цих та інших правових проблем, за якими вже висловився Верховний Суд, роками точилися суперечки між судами різних інстанцій та спеціалізацій, а судова практика змінювалася чи не щороку, що впливало на рівень довіри до судової влади.

"Верховний Суд зараз розробляє стандарт судового рішення, який зможуть використовувати і судді першої та апеляційної інстанцій, що дозволило б впровадити єдиний стандарт написання рішень по всій системі, - пояснює Данішевська. - Це важливо, тому що учасникам процесу так буде простіше аналізувати і сприймати судові рішення. Ми також хочемо зробити все, щоб людям, у яких немає юридичної освіти, було зрозуміло, що написано в рішенні. Але дуже важливо, щоб і представники юридичної спільноти були уважні під час складання касаційних скарг. На жаль, велика їх кількість не відповідає нормам процесуальних кодексів, містить недоліки. Як результат, з понад 7000 касаційних скарг, що надійшли до Касаційного цивільного суду з 15 грудня 2017 року, для усунення недоліків без руху залишено понад 3000".

Відповідаючи на запитання про завантаженість суддів і тривалість розгляду справ, глава ВС нагадала, що в спадок від колишнього Верховного Суду і ліквідованих трьох вищих спеціалізованих судів були передані близько 75 тисяч справ. З 15 грудня 2017 по 13 квітня 2018 року в Верховний Суд надійшло понад 30 тисяч нових касаційних скарг. Всього на розгляді зараз перебуває величезна кількість справ: близько 105 тисяч. Понад 70% - це спадщина попередніх років. Зокрема, зараз слухаються деякі справи, які очікують рішення ще з 2011 року.

Детальніше про хід судової реформи читайте в статті "Реформа з розмахом: топ-новації судової системи, які вже працюють".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062426
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору