EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  7483  32

 Із 2019 року запрацює принцип "гроші ходять за дитиною" і для приватних шкіл, - Гриневич

Положення Закону "Про освіту" щодо запровадження принципу "гроші ходять за дитиною" торкнеться і приватних шкіл, проте поки що не вироблено механізму, як це буде реалізовано.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки України, про це розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

"Хороший закон, якщо він правильно імплементується, повноцінно вступає в силу протягом 2-5 років після прийняття. Зокрема, законом "Про освіту" передбачено, що принцип "гроші ходять за дитиною" буде запроваджено з 2019 року. І це можливо, якщо професійне співтовариство запропонує зважену пропозицію щодо направлення цієї субвенції", - наголосила Гриневич.

Вона пояснила, що спільнота приватних шкіл має тверезо оцінювати можливості і розуміти, що пропозиція про направлення коштів у приватні школи з платою під тисячу доларів на місяць навряд чи буде підтримана парламентом.

Іван Примаченко, експерт групи "Реформа освіти і науки" Реанімаційного пакету реформ, зазначив, що введення принципу "гроші - за дитиною" і для приватних шкіл є досить логічним кроком.

"Немає просто державних коштів - є кошти платників податків. І якщо батьки віддають дитину вчитися в приватну школу - то їхні кошти як платників податків уже не витрачаються державою на навчання їхньої дитини. І логічно, щоб ці кошти перейшли в школу, яку вони обрали для навчання їхньої дитини", - коментує Примаченко.

Але експерт каже, що поки відсутній точний розрахунок, про яку суму коштів на дитину йдеться, однак це буде не дуже велика сума в контексті плати за навчання в приватних школах.

"Наприклад, у Києві вартість навчання на місяць у приватній школі обходиться в 10 000 гривень і більше. Державна компенсація покриє 5-10% цієї суми. Імовірно, якщо це запрацює, то батьки менше платитимуть за навчання з урахуванням цієї суми від держави" , - каже Іван Примаченко.

Гриневич зазначила, що механізму впровадження цього принципу ще немає.

"У цих умовах ми не можемо давати субвенцію приватним школам з високою платою за навчання. Або ж потрібно відпрацювати інший механізм, який би, наприклад, дозволяв направляти субвенцію в такі школи, але під гарантії соціальної відповідальності. Так, це може бути вимога безкоштовного зарахування певного відсотка дітей з особливими освітніми потребами тощо. Нам разом зі спільнотою потрібно прописати правильний механізм для таких шкіл, який враховував би сучасний контекст", - зазначила Гриневич.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062435
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору