EN|RU|UK
 Політика України
  973  2

 "Укрметалургпром" і ФМУ закликають Гройсмана відмовитися від спецзаходів щодо імпорту сірчаної кислоти

Голови Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" і Федерації металургів України закликають прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана і міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва не допустити застосування спеціальних заходів щодо імпорту сірчаної кислоти та олеуму, незалежно від країни походження.

Про це йдеться в листі президента "Укрметалургпрому" Олександра Каленкова і глава ФМУ Сергія Біленького, пише uaprom.info.

"На сьогодні в рамках розслідування фактично пройшли всі основні стадії, в рамках яких всі зацікавлені сторони могли висловлювати свою позицію і надавати докази на її користь. Аналіз таких доказів свідчать про необґрунтованість та відсутність підстав для введення будь-яких спеціальних заходів щодо імпорту сірчаної кислоти", - сказано в листі.

Серед основних аргументів О. Каленков і С. Біленький перераховують такі:

- продукція українських товаровиробників сірчаної кислоти становить всього 4-9% від загального обсягу виробництва, чого недостатньо для вітчизняного споживача, який змушений покривати дефіцит за рахунок імпортної сировини;

- дефіцит сірчаної кислоти для виробничих цілей підприємств - вітчизняних споживачів становить не менше 30%;

- в Україні відсутні в достатній кількості спеціальні залізничні цистерни для перевезення сірчаної кислоти та олеуму;

- практично всі заявники на сьогоднішній день виробляють товар переважно за давальницькою схемою, що з'ясувалося в рамках спеціального розслідування;

- спеціальні заходи мають застосовуватися винятково до імпортованого товару, який подібний до товару вітчизняного товаровиробника, однак сірчана кислота як сировину має окремі різновиди, які не є подібними і взаємозамінними між собою;

- згідно з правилами СОТ і чинного законодавства України застосування спеціальних заходів допускається виключно за умови значного зростання імпорту, обумовленого непередбаченими обставинами, проте значного зростання імпорту сірчаної кислоти в абсолютних показниках не було.

- застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну сірчаної кислоти призведе до ще більшого її дефіциту на українському ринку, і покрити цей дефіцит заявники будуть не в змозі, в результаті чого підприємства - споживачі сировини будуть змушені імпортувати сірчану кислоту вже зі сплатою спеціального мита, що призведе до істотного зниження конкурентоспроможності продукції як на внутрішньому, так і на світовому ринку;

- застосування спеціальних заходів за відсутності для цього підстав, передбачених правилами СОТ, може призвести до оскарження таких заходів у СОТ, що вдарить по міжнародному іміджу України.

 "З огляду на вищевказане, просимо вас, шановні Володимире Борисовичу і Степане Івановичу, не допустити застосування спеціальних заходів щодо імпорту сірчаної кислоти і олеуму, незалежно від країни походження, оскільки це призведе до негативних наслідків на галузевому і загальноукраїнському рівні і спричинить іміджеві втрати для України в світовій спільноті", - сказано в листі.

Як повідомлялося раніше, в серпні минулого року СхідГЗК і "Сумихімпром", що займають домінуюче становище на ринку сірчаної кислоти, звернулися в МЕРТ зі скаргою на імпорт цієї сировини, який, на їхню думку, завдає шкоди українським хімікам. У свою чергу, Мінекономторгівлі почало спеціальне розслідування.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062447
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору