EN|RU|UK
 Політика України
  4378  9

 Аграрії не розуміють, як платити мита з добрив, які заборонено ввозити в Україну

Найбільші аграрні асоціації, що входять до складу ОС "Всеукраїнський аграрний форум": Всеукраїнська аграрна рада (ВАР), Аграрний союз України, Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, Українська аграрна конфедерація і Український клуб аграрного бізнесу направили офіційне звернення на ім'я прем'єр-міністра Володимира Гройсмана із закликом розібратися в проблемній ситуації, яка склалася на вітчизняному ринку через заборону ввезення в Україну деяких мінеральних добрив.

Про це повідомляє прес-служба ВАР, передає РБК-Україна з посиланням на видання  Agravery.

Так, 26 березня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про розширення дії антидемпінгових заходів на імпорт в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) з Росії, підвищивши мита на імпорт аміачної селітри з Росії до 42,96%.

Водночас ще з початку березня поточного року в Україні почала діяти заборона на імпорт сульфату амонію та суміші нітрату амонію з карбонатом кальцію або іншими неорганічними речовинами, що не  є добривами. Тобто щодо деяких добрив застосовуються відразу дві взаємовиключні санкції: заборона ввезення на митну територію України та антидемпінгове мито. При цьому існує плутанина із конкретним переліком та описом добрив, до яких застосовуються обмежувальні заходи, вважають аграрії.

Як зазначається, вітчизняні аграрії виступають проти запроваджених обмежень, оскільки вони призведуть до значного зростання цін на добрива національних виробників, дефіциту на ринку добрив та девальвації гривні, що позначиться не лише на зменшенні бюджетних та валютних надходжень, а й на підвищенні рівня безробіття та, в свою чергу, негативно вплине на національні інтереси і рівень економічного зростання.

Крім того, сільгоспвиробники звертають увагу на те, що, незважаючи на здійснювані Україною активні заходи у відповідь на введення Росією відповідних торговельних заборон та обмежень, поза увагою уряду залишається ситуація, яка склалася з імпортом в Україну російського аміаку. Відповідно до даних Державної служби статистики України, на сьогодні спостерігається значне збільшення імпорту аміаку. Зокрема, у період з 2015 по 2017 роки імпорт аміаку з Росії зріс у 6 разів — до 437 тис.т з 64 тис.т. Така ситуація — введення заборон та мит на одну продукцію та ігнорування та невведення на іншу — демонструє вибірковий підхід української влади до запровадження санкцій проти російських компаній.

Аграрні асоціації звертають увагу уряду на те, що вказана ситуація зі збільшенням імпорту аміаку з Росії, не повинна залишатися поза увагою Кабінету Міністрів України, адже також стосується необхідності забезпечення національної безпеки України.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062459
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору