EN|RU|UK
 Суспільство
  16001  75

 Завтра у Львові Шендерович презентує збірку афоризмів Леца трьома мовами

В суботу 21 квітня Віктор Шендерович презентує у Львові "Лец. ХХ століття". Наступного дня у неділю відбудеться відкриття меморіальної таблички на будинку, де польський поет, філософ і письменник-сатирик Станіслав Єжи Лец жив у юності.

Як Шендерович сказав в інтерв'ю  Цензор.НЕТприїдуть сини Леца Томаш і Ян, а також дисидент і журналіст Адам Міхнік.

Презентація розпочнеться в Дзеркальному Залі у Палаці Потоцьких о 18:00. Видання включає в себе майже 200 фотографій і стільки ж афоризмів Леца. Видання представлено українською, російською та польською мовами.

"Я хотів ще й німецьку мову - але там виявилися проблеми з правами, тому поки що мов три. І українська презентація пройде у Львові, місті, яке за минуле століття п'ять разів змінювало громадянство (воно було австро-угорське, польське, гітлерівське, радянське, тепер - українське). У цьому місті - батьківщина Леца, який народився в Австро-Угорщині. І з самого початку я подумав, що презентацію цього тому треба робити там. І, звичайно, всіма мовами", - сказав Шендерович.

Наявність видання російською мовою він пояснив тим, що Львів був і радянським: "І Лец був членом Спілки письменників СРСР! Адже він спочатку був соціалістом - і в 1939 році вітав прихід до Львова Сталіна. І шлях, який він відтоді пройшов до "незачесаних думок", є вражаючим і повчальним. Але це окрема тема. Ну і - альбом виданий російською хоча б тому, що цим займався я".

Завтра у Львові Шендерович презентує збірку афоризмів Леца трьома мовами 01

Шендерович зізнався, що цей проект задумав давно.

"Для мене щастя, що я беру в цьому участь. Мені страшенно приємно, що нове покоління чує Леца - і починає його читати. Знаєте, коли я придумав цей проект, мені здавалося, що я роблю царський подарунок Польщі. Але схоже, поляки просто переглянули свого генія: Леца в Польщі майже ніхто не знає! Та він і протипоказаний нинішній польській ідентичності. Для Качинського Лец, звичайно ж, - найжорстокіший опозиціонер! .. Лец - космополіт; єврей, який пережив нацистський концтабір, будь-яка апеляція до національного для нього тхне катастрофою. Слово "велич" викликає превентивну тривогу, і кожен натовп для Леца - це біда, і лише окрема людина - шанс на торжество розуму. Лец - ворог будь-яких маршируючих натовпів. Він чужий там, де "піднімаються з колін", згадуючи про колишню імперську велич".

Повний текст інтерв'ю з Віктором Шендеровичем читайте ТУТ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062487
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору