EN|RU|UK
 Політика України
  18336  115

 Порошенко пропонує позбавляти громадянства України за участь у незаконних "виборах" в окупованому Криму

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді України передбачити підставами для втрати громадянства України набуття громадянства Російської Федерації внаслідок окупації території Криму.

Про це йдеться в законопроекті №8297, зареєстрованому в Раді 19 квітня і оприлюдненому в п'ятницю, повідомляє Цензор.НЕТ.

Згідно із законопроектом, набуття російського громадянства мешканцями Криму внаслідок протиправних дій окупаційної адміністрації (російських державних органів і підконтрольних самопроголошених органів, які узурпували владу) не вважатиметься добровільним.

Однак воно вважатиметься добровільним і стане підставою для втрати громадянства України в разі використання виборчого або іншого права, наданого іноземним громадянством або виконання обов'язків, які передбачає іноземне громадянство, що підтверджується даними публічних реєстрів або офіційних видань і сайтів державних органів або органів місцевого самоврядування іноземної держави.

Також підставою буде використання при в'їзді/виїзді на території України іноземного паспорта, що зафіксовано державною прикордонною службою або іншим держорганом.

Підставами для втрати громадянства України є "набуття громадянства Російської Федерації внаслідок вчинення протиправних і недобросовісних дій на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя окупаційною адміністрацією Російської Федерації, яка складається з її державних органів і структур, що функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України , і підконтрольні Російській Федерації самопроголошені органи, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України - йдеться в законопроекті.

Порошенко пропонує позбавляти громадянства України за участь у незаконних виборах в окупованому Криму 01
Порошенко пропонує позбавляти громадянства України за участь у незаконних виборах в окупованому Криму 02

У 2017 році у громадянство України було прийнято 957 осіб, зазначили в Адміністрації Президента України. У 2017 році Порошенко припинив українське громадянство майже 5,2 тис. осіб: 4296 осіб вийшли з громадянства, 47 - втратили громадянство. Ще 825 осіб припинили громадянство на передбачених міжнародними договорами підставах.

Нагадаємо, в Росії й окупованому нею Криму 18 березня відбулося незаконне голосування на виборах президента. Офіційний Київ, а також низка міжнародних організацій і багато країн світу не визнають виборів на півострові.

У МЗС України раніше заявили, що голосування 18 березня в окупованому Криму ставить під сумнів легітимність виборів президента сусідньої Росії.

Про невизнання виборів президента Росії в окупованому Криму йдеться в декларації Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Моґеріні.

Спостерігачі Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ повідомили, що не будуть присутніми на виборчих дільницях в окупованому Криму.

Глави МЗС Данії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Швеції та України зробили спільну заяву в зв'язку з четвертою річницею окупації Криму Росією. У тексті зазначається, що європейські міністри закордонних справ "не дозволять Криму зникнути з міжнародного порядку денного".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062504
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору