EN|RU|UK
 Політика України
  5581  9

 Український інститут очолив директор художніх програм Британської ради в Україні Володимир Шейко, - МЗС

Оголошено переможця конкурсу на посаду генерального директора Українського інституту - організації, яка займеться популяризацією України за кордоном.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт МЗС, 18 квітня 2018 року завершився конкурс на посаду генерального директора Українського інституту – установи, яка має стати українським аналогом Британської ради, Ґете-Інституту, Французького інституту, Чеського культурного центру, Польського інституту тощо. Переможцем став Володимир Шейко, фахівець із менеджменту культури, маркетингу і комунікацій, директор мистецьких програм Британської ради в Україні.

Переможця конкурсу обрала незалежна конкурсна комісія. Кандидатів оцінювали за чітко визначеними критеріями: наявність управлінського досвіду, реалізація міжнародних проектів, досвід залучення фінансових ресурсів, менеджерський досвід у галузі культури, навички роботи з медіа, бачення розвитку Українського інституту в коротко- та середньостроковій перспективі.

За результатами конкурсу комісія рекомендує Наглядовій раді Українського інституту погодити переможця на посаду генерального директора Українського інституту. Найближчими днями з переможцем конкурсу Володимиром Шейком проводитимуться зустрічі для узгодження всіх умов та формальностей, після цього відбудеться засідання Наглядової ради та наказом МЗС буде призначено керівника Українського інституту.

"Це був шалено цікавий досвід. По-перше, тому що рівень очікувань від Українського інституту дуже високий, і це означає максимальний рівень відповідальності конкурсної комісії. По-друге, тому що недовіра до державних інституцій в Україні дуже велика, тому важливо було втримати процес відбору на найвищому рівні. По-третє, неочікувано велика кількість достойних кандидатів. Цікаві концепції та ідеї, вражаючі особистості. Вибір був надскладним, обидва кандидати (рекомендований та резервний) виявилися дуже сильними. І останнє: члени комісії. Хочеться й надалі працювати разом, спілкуватися, черпати настрій та знання. Дякую усім, хочу, щоб це був лише початок яскравої та успішної історії!" - зазначила членкиня конкурсної комісії Аліна Фролова.

Нагадаємо, умовами конкурсу передбачено, що конкурсна комісія може пропонувати Наглядовій раді трьох кандидатів відповідно до рейтингу, тож було прийнято рішення рекомендувати також резервного кандидата/кандидатку, якою стала Тетяна Філевська - арт-менеджерка, кураторка, культурна активістка та дослідниця українського мистецтва ХХ ст.

Участь у конкурсі взяли 33 апліканти. До складу конкурсної комісії увійшли 9 незалежних експертів у сфері культури та комунікацій: Ольга Бірзул – програмерка фестивалю DOCUDAYS UA та координаторка проекту See Ukraine: DOCUDAYS UA on tour, Лізавета Герман – мистецтвознавиця, кураторка проектів, Павло Гудімов - куратор і засновник арт-центру Я Галерея, Андрій Гундер – директор Представництва Американської Торговельної палати в Україні, Луціє Ржегоржікова – директорка Чеського центру в Києві, Олександр Саврук – декан Києво-Могилянської бізнес-школи, Юлія Сінькевич - генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю, Катерина Тейлор – експертка з сучасного мистецтва, засновниця Port Creative Hub, Аліна Фролова – директорка Центру стратегічних комунікацій StratCom Ukraine.

Нагадаємо, в лютому 2017 року міністр закордонних справ України Павло Клімкін анонсував створення Українського інституту. Очікується, що, будучи автономною державною установою, що працює поза стінами посольств, але під патронажем МЗС, інститут стане ефективним засобом презентації України в світі. Мета діяльності організації - популяризація України за кордоном, покращення її іміджу в світі, підтримка української мови та культури, а також презентація туристичного та економічного потенціалу країни.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062560
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору