EN|RU|UK
 Політика України
  18758  80

 З другого півріччя можна буде міняти паспорт у формі книжечки на ID-карту за бажанням, - Держміграції

У другому півріччі 2018 року заплановано впровадження послуги із заміни паспорта в формі книжечки на ID-карту за бажанням. Сьогодні така заміна можлива тільки в разі зміни прізвища, псування або втрати паспорта, а також за бажанням при досягненні 25- і 45-річного віку.

"З 17 квітня визнано таким, що втратив чинність наказ МВС, який затверджував Порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року. Зазначене рішення ухвалено в рамках реформування системи документування та із врахуванням того, що паспорт громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року вже тривалий час не видається у жодному підрозділі міграційної служби", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби Держміграції.

Разом із цим, можливість за бажанням особи вклеїти фотокартку до такого паспорта після  досягнення 25- та 45-річного віку прописана в інших нормативно-правових актах, тому така послуга і надалі надаватиметься підрозділами Державної міграційної служби та центрами надання адмінпослуг. Таким чином, як і раніше після досягнення 25- та 45-річного віку особа самостійно вирішуватиме, чи вклеїти фото до паспорта у формі книжечки, чи оформити ID-картку.

У другому півріччі 2018 року заплановано запровадження послуги із заміни паспорта у формі книжечки на ID-картку за бажанням (сьогодні така заміна можлива лише у разі зміни прізвища, псування або втрати паспорта, а також за бажанням при досягненні 25- та 45-річного віку).

Поступове запровадження ID-картки без примушування громадян до заміни документів здійснюється відповідно до досвіду європейських країн та з метою уникнення ажіотажу та додаткових черг.

Сьогодні вже понад 70 центрів надання адмінпослуг (ЦНАП) у різних регіонах України надають послуги з оформлення біометричних документів. Як показує практика, запровадження цих послуг у ЦНАП суттєво покращує ситуацію з чергами та доступністю послуг для громадян", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Кабінет міністрів у березні 2018 року забороняв оформляти паспорт громадянина України з використанням бланка в формі книжки.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062638
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору