EN|RU|UK
 Політика України
  1187  2

 Моніторинг Сіверського Дінця, який проведуть Мінекології та ОБСЄ, буде першим кроком на шляху до управління басейнами річок відповідно до вимог ЄС, - Семерак

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявляє, що Мінприроди спільно з ОБСЄ проведе моніторинг Сіверського Дінця.

За словами Семерака, в рамках пілотного проекту з ОБСЄ має розпочатися комплексна оцінка екологічного стану басейну річки Сіверський Донець - найбільшої водної артерії на сході України. Це є першим кроком у підготовці плану управління басейном річок відповідно до вимог ЄС, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

"Вважаю, що це хороше поєднання реагування на невідкладні потреби і системні реформи, пов'язані з виконанням Угоди про асоціацію", - сказав Семерак.

За його даними, на початку квітня на Донеччині було відкрито перший автоматизований пост контролю поверхневих вод у басейні Сіверського Дінця, що дає змогу в режимі реального часу відстежувати зміни стану якості води за 14 показниками.

Загалом до кінця року планується відкриття ще 8 таких постів для контролю якості води на найбільших річках Донбасу.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року Мінприроди й ОБСЄ оприлюднили результати спільного дослідження екологічної ситуації на непідконтрольних Україні територіях. Зокрема, тоді було зафіксовано значне перевищення концентрації азоту та фосфору в річках Кальміус, Кальчик, Сіверський Донець і Клебан-Бик.

Крім того, за інформацією Семерака, 36 шахт на тимчасово непідконтрольних Україні територіях повністю затоплено і вони не підлягають відновленню. "Підтоплення наближається до критичної межі, що може закінчитися екологічною катастрофою. Йдеться про забруднення підземних вод, річок і ґрунтів. Втрачені шахти неможливо відновити, вони створюють серйозну загрозу навколишньому середовищу і здоров'ю людей, які там живіть", - заявив Семерак.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062653
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору