EN|RU|UK
 Політика України
  14407  68

 Будівництвом лікарень і поліклінік має займатися місцева влада, - Гройсман

Відповідно до норм українського законодавства, питання розбудови лікарень і поліклінік належать до повноважень місцевих органів влади всіх ланок, і їм нічого не заважає будувати нові амбулаторії, палати й операційні.

Про це 22 квітня 2018 року заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на урядову прес-службу.

"Кому належать поліклініки, лікарні? Місцевим органам влади, яким ми передали повноваження і ресурси. Що їм заважає зробити нормальну палату, операційну? Нічого!" - підкреслив прем'єр.

Він зазначив, що уряд зі свого боку зараз докладає чимало зусиль для зміни ситуації в системі охорони здоров'я.

"Кажуть сьогодні, що лікарні в жахливому стані. І це правда. Але давайте скажемо і про те, що це стало можливим внаслідок безвідповідальної політики минулих періодів, коли охорона здоров'я нікого не цікавила. А цікавив лише контроль над закупівлями ліків, а це мільярди. І цікавила друга позиція: закупити обладнання і на тому ще вкрасти 30-50% (вартості. - Ред.). Прийшла Уляна Супрун і почала ці схеми ламати. А ми як уряд вибрали шлях зміни системи охорони здоров'я", - пояснив Гройсман.

Прем’єр-міністр навів приклади реалізованих проектів будівництва нових лікарень, реалізації програм, зокрема програми "Доступні ліки".

Наступна мета Кабміну на шляху реформування медичної галузі - зростання оплати праці лікарів. "Я надалі сконцентруюся на тому, аби зарплата лікарів зростала. Ми також вийдемо з програмою підтримки та розвитку екстреної медицини", - додав прем'єр.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062665
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору