EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  4400  10

 Оборонним підприємствам невигідно підвищувати якість продукції. Розрахунково-калькуляційний механізм треба міняти, - глава "Укроборонпрому" Букін

Сьогодні в систему ціноутворення за державним оборонним замовленням закладено формулу, яка демотивує і керівництво підприємств-постачальників, і колективи ремонтних підприємств, які є заручниками цієї системи.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів глава "Укроборонпрому" Павло Букін.

Одним із найважливіших завдань на своєму посту він назвав зміну принципу системи ціноутворення, закладеного в державне оборонне замовлення.

"Система, за якої замовник контролює собівартість і рентабельність, а зарплата встановлена ​​галузевими нормами Мінекономіки - безглузда і дика, - підкреслює глава "Укроборонпрому" Букін. - Під неї неможливо залучити інвестора. Інвестор йде виключно в бізнес-середовище. Бізнесу ж як такого в нинішніх відносинах не існує, оскільки всі параметри зарегульовані. Більш того, підприємства не зацікавлені зменшувати собівартість продукції. А це - порушення законів ринку й основних економічних принципів".

Букін зазначає, що "Укроборонпром" є органом управління, і його мета - створювати автоматичні механізми, що дозволяють підприємствам розвиватися.

"Наприклад, я підписав наказ, який зобов'язав підприємства оформляти гарантію належного виконання контрактів із зовнішнімли постачальниками в розмірі 5% вартості контракту - або банківської гарантії. Ця норма дозволить вирішити проблему корупції у вигляді компаній-пустушок, які з'являлися в операційному ланцюжку на першому етапі", - розповів він.

Це, за його словами, дозволить створити стимул працювати краще і давати більш якісний продукт, чого зараз немає.

"Днями ми обговорювали зі Степаном Кубівим питання зміни системи ціноутворення щодо ДОЗ. Сьогодні закладено формулу, яка демотивує і керівництво підприємств-постачальників, і колективи ремонтних підприємств, які є заручниками цієї системи. Директор підприємства не зацікавлений зменшувати собівартість продукції, залучаючи сторонніх комплектаторів, з більш привабливими цінами, - пояснює Букін. - Все тому, що на куплені комплектуючі він отримує 1% рентабельності в розрахунково-калькуляційному механізмі, а на те, що створив на підприємстві - 20%. Тому директор зацікавлений накачувати трудогодин і надувати вартість, щоб отримати більше грошей на розвиток. Це - ненормальна система. Її треба міняти однозначно.

Повний текст інтерв'ю з головою "Укроборонпрому" Павлом Букіним читайте ТУТ.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062717
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору