EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  2677  5

 В Україні відбувся перехід від "утримання" ветеранських організацій до підтримки ветеранських проектів на основі відкритого конкурсу, - член конкурсної комісії при Держслужбі ветеранів Кузьменко

В Україні впроваджується конкурсний підхід до фінансування проектів ветеранських організацій. Наразі проходять перші конкурси проектів організацій ветеранів на 2018 і 2019 роки.

Про це Цензор.НЕТ повідомив ветеран АТО, член конкурсної комісії при Держслужбі ветеранів Віталій Кузьменко.

Він нагадав, що Кабмін ухвалив Постанову, яка впроваджує конкурсний підхід до фінансування проектів ветеранських організацій. Ці зміни стосуються не лише державного рівня, а й обласних і міських програм із підтримки ветеранських об'єднань. 23 березня Державна служба у справах ветеранів війни та учасників АТО оголосила конкурс проектів на 2018 рік, а 30 березня конкурс на 2019 рік (через особливості бюджетного планування конкурс має проводитися за рік до фактичної реалізації проекту).

Читайте на Цензор.НЕТ статтю 30 листопада 2013 року. Побитий "Беркутом" Герой Майдану Віталій Кузьменко - доброволець 131-го розвідбату

"В Україні відбувся перехід від "утримання" ветеранських організацій до підтримки ветеранських проектів на основі відкритого конкурсу. Відтепер фінансуватимуть найбільш якісні проекти, які відповідають державним пріоритетам і безпосередньо спрямовані на ветеранів. За новою системою ветеранські організації фактично залучаються до реалізації державної політики у тих напрямках роботи з ветеранами, де державі потрібна допомога. Організації представляють свої проекти (один або декілька) відповідно до вимог, зазначених на сайті Служби у справах ветеранів війни та учасників АТО", - акцентував Кузьменко.

За його словами, основних вимог декілька:

- Проект має загальнодержавний масштаб (проводиться в 14 областях або залучає ветеранів із більш ніж половини областей і Києва);

- У кошторисі передбачено 25% співфінансування з інших небюджетних джерел;

- Відповідає пріоритетним напрямкам визначеним організатором конкурсу.

На 2018-2019 рр. визначено такі пріоритетні напрямки:

- Військово-патріотичне виховання молоді ветеранами, що ґрунтується на героїзації борців за незалежність України. Формування позитивного іміджу Захисника України. Висвітлення героїчних подій російсько-української війни;

- Розробка і поширення успішних моделей сприяння працевлаштуванню/власної справи учасників АТО;

- Розробка і поширення практичних моделей надання послуг із психологічної реабілітації учасників АТО. Роз'яснення важливості проходження психологічної реабілітації та соціальної адаптації учасникам АТО і членам їхніх сімей;

- Моніторинг реалізації прав і гарантій, передбачених законодавством ветеранам і членам їхніх сімей;

- Відзначення святкових пам'ятних та історичних дат на загальнодержавному рівні. Серед яких: День пам'яті Героїв Крут (29 січня), День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (15 лютого), День Героїв Небесної Сотні (20 лютого), День українського добровольця (14 березня), День пам'яті і примирення (8 травня ), День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня), День пам'яті жертв політичних репресій (третя неділя травня), День пам'яті жертв Бабиного Яру (29 вересня), День захисника України (14 жовтня), День пам'яті жертв голодоморів (четверта субота листопада).

Подавати свої проекти можуть: на рівні Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО - всеукраїнські об'єднання ветеранів, які працюють понад 2 роки; на рівні обласних і міських програм - організації ветеранів, які проводять свою діяльність у рамках цих адміністративно-територіальних одиниць і працюють понад 2 роки.

"Всі подані проекти будуть опубліковані на сайті Служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, як і протоколи всіх засідань конкурсної комісії. Крім того кожне засідання комісії записується на відео, а публічний захист проектів викладатиметься онлайн. Крім того кожен зможе прийти на етап публічного захисту і подивитися як захищаються подані проекти. Проекти-переможці публікуються з усією поданою документацією, а всі заходи в рамках проекту будуть анонсовані на сайті Служби у справах ветеранів війни й учасників АТО. Тому всі охочі зможуть самі відвідати їх і переконатися, що все проведено у відповідності з планом. За підсумками реалізації публікуються звіти по проектах і результати моніторингу. На основі цього оцінюється ефективність програми. У випадку нереалізації проекту або порушень у процесі чи значних відхиленнях від запланованих результатів організація змушена буде повернути кошти до бюджету", - пояснив Кузьменко.

За його даними, всі представлені проекти проходять технічну перевірку Службою у справах ветеранів війни та учасників АТО. Проекти, які проходять технічний етап, потрапляють на розгляд конкурсної комісії. Конкурсна комісія формується з чиновників і громадськості у співвідношенні 50/50.

В Україні відбувся перехід від утримання ветеранських організацій до підтримки ветеранських проектів на основі відкритого конкурсу, - член конкурсної комісії при Держслужбі ветеранів Кузьменко 01

"Після визначення рейтингу проектів, які подолали прохідний бал, з організаціями-переможцями укладаються договори. Там чітко зафіксовано обов'язки сторін. І тут буде ще одне нововведення - за будь-які проросійські прояви чи пропаганду тоталітаризму проект вважається не виконаним і організація повертає всі кошти", - акцентував ветеран АТО .

За його даними, перше засідання конкурсної комісії відбулося 19 квітня. На той час було подано 70 проектів, із яких технічну перевірку пройшли лише 18. Тому конкурсна комісія рекомендувала продовжити прийом заявок ще на тиждень, щоб ті, хто не встиг подати проекти мали таку можливість, а ті проекти, де виявлено значні прорахунки, могли доопрацювати. Прийом проектів на конкурс 2018 р. продовжено до 26 квітня, а на конкурс 2019 року - до 25 травня.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062811
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору