EN|RU|UK
 За кордоном
  3699  17

 Виконком СНД не отримував офіційних повідомлень від України про вихід зі Співдружності, - голова комітету Лебедєв

Голова Виконавчого комітету - Виконавчий секретар Співдружності Незалежних Держав Сергій Лебедєв заявив, що до виконкому не надходило офіційного повідомлення від України про її вихід із СНД.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

На запитання, наскільки реальним є вихід України з СНД, він відповів: "Важко сказати". "Настрої там зміняються ледве не жодня. Але з представниками України ми цю тему не обговорювали. Більш того, не можу не сказати про те, що мої листи і звернення на адресу України наразі залишаються без відповіді", - заявив глава виконкому.

Позаминулого тижня президент України Петро Порошенко доручив уряду розглянути питання про вихід із СНД.

За словами С. Лебедєва, у виконкомі "звернули увагу на заяву президента України Порошенка" з приводу виходу зі Співдружності.

"Але це поки що це лише доручення. Яке прийме рішення уряд (України - Ред), які рекомендації будуть надані, ще почекаємо", - зазначив він.

Водночас, продовжив Лебедєв, більшість країн СНД схиляються до думки, що вихід України зі Співдружності не буде на користь як їй самій, так і іншим країнам-членам об'єднання.

"Україну через своє географічне положення, тісні давні зв'язки з країнами Співдружності, звичайно, сприймають як нашого сусіда, нашого партнера, і більшість країн СНД були б зацікавлені в тому, щоб вона залишалася і далі нашим добрим сусідом і нашим партнером", - сказав Лебедєв.

Як повідомлялося, 12 квітня президент України П.Порошенко запропонував підготувати пропозиції спільно з Кабінетом Міністрів України щодо офіційного припинення участі української держави в СНД. Він також заявив, що вважає за необхідне провести інвентаризацію всієї нормативно-правової бази, складеної України в рамках СНД, щодо відповідності національним інтересам держави. Крім того, П.Порошенко закликав іноземних партнерів переглянути договірні зобов'язання з РФ на предмет "чутливих сфер співробітництва".

У МЗС України в середині березня заявили, що зовнішньополітичне відомство підготувало пропозиції про вихід із СНД.

Україна була однією з трьох країн-підписантів Угоди про створення СНД 8 грудня 1991 року разом із РФ і Білоруссю. Однак у січні 1993 року в Мінську на саміті СНД, де було затверджено Статут Співдружності, Україна його не підписала. З весни 2014 року участь Києва у заходах СНД було зведено до мінімуму.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3062826
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору