EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1813  2

 МінТОТ у 2016-2017 роках залучило 3,2 млрд грн від міжнародних донорів, - заява міністерства. ІНФОГРАФІКА

У 2016-2017 роках Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб за мінімального державного фінансування залучило 3,2 млрд гривень допомоги від міжнародних донорів, реалізувавши низку проектів. Попри це, в мережі починається кампанія з дискредитації міністерства.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в самому Міністерстві.

Так, за їхніми словами, поширювана інформація про неефективність роботи міністерства є спекуляцією.

"Велика частина звинувачень просто абсурдні, оскільки є абсолютною неправдою. Так, стверджується, що від управління відсторонені заступники міністра Юсуф Куркчі, Георгій Тука, Юрій Гримчак. Але вони працюють. Стверджується, що ліквідовано Управління міжнародного співробітництва. Управління стало відділом, але воно не ліквідовано й успішно працює, виконуючи ті ж функції. Крім того, стверджується маса особистих моментів з приводу міністра Черниша. Наприклад, що він є кумом Олександра Третьякова, але це не відповідає дійсності", - сказала радник міністра з питань окупованих територій Тетяна Селезньова.

Серед інших звинувачень, які в МінТОТ називають абсурдними, те, що нібито не було розроблено та подано жодного законопроекту.

"Міністерство не подає законопроекти, подає Кабмін. Наші співробітники також можуть беруть участь у робочих парламентських групах зі створення законопроектів і таким чином подають свої ініціативи через депутатів. У співавторстві цих законопроектів зазначено ім'я Черниша або інших співробітників міністерства. Інша справа, що деякі депутати можуть подати альтернативний законопроект, хоча він практично повністю дублює наш, і процедура знову затягується. Ми реалізовуємо спільний проект з Радою Європи, в рамках якого розроблялися законопроекти за п'ятьма напрямками з приводу посилення прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Була робоча група, куди, крім наших фахівців, входили представники громадських організацій. Подавалися законопроекти про політв'язнів, безвісти зниклих", - пояснює Селезньова, додаючи, що на сайті МінТОТ є статистика щодо всіх проектів і кількості залученої іноземної допомоги.

На доказ міністерстов отримувало листи і слова подяки від Світового банку, Ради Європи, посольств та інших міжнародних партнерів. За кошти міжнародних донорів, які становлять  3,2 млрд грн, реалізовані більшість проектів МінТОТ. Команда міністерства вважає свою роботу ефективною, виходячи з можливостей і умов держфінансування:

"Кажуть, що міністерство працює два роки. Але два роки лише посаді міністра. Новостворене міністерство отримує функціональний стан набагато пізніше, коли в ньому набирається достатня кількість співробітників. Наше Міністерство стало функціональним тільки в грудні 2016 року. Тобто, ми працюємо рік і 4 місяці. Хоча проект державної цільової програми "Відновлення та будівництво миру в східних регіонах" почало обговорюватися ще до цього. Ми їздили по східних регіонах і проводили обговорення цієї програми. Сьогодні вона вже схвалена Кабміном. Це величезний шмат роботи. Також є так званий план "8Р" - план з реінтеграції населення на непідконтрольній території, який зачіпає всі міністерства.

Дуже важливе питання - забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом. У нас ще радянський Житловий Кодекс, там немає категорії ВПО. Чотири роки ніхто не розумів, як діяти, законодавство не приведено у відповідність до реальності. Міністр придумав варіант надавати внутрішньо переміщеним особам тимчасове житло. Ті громади, де багато таких осіб, вже погодилися купити на вторинному ринку квартири за програмою 50 на 50. Наприклад, Покровськ вже купив 9 квартир, а Маріуполіь- 60. Це вперше за 4 роки держава дає тимчасове житло таким людям", - зазначає Селезньова.

МінТОТ у 2016-2017 роках залучило 3,2 млрд грн від міжнародних донорів, - заява міністерства 01

Держсекретар Сергій Злакоман підкреслює важливість роботи Порталу з економічного та соціального відновлення, створеного з ініціативи МінТОТ. У відповідь критикам, які говорять про те, що такий проект не успішний, Злакоман повідомляє про подальші плани:

"Жодної копійки бюджетних коштів не було витрачено на створення геоплатформи. Вона працює. Цю ідею виношували ще в часи Агентства з відновлення Донбасу, і вона дуже сподобалася Світовому банку. Вони найняли організацію, яка і створила портал, і передали його нам. В геоплатформу вносяться всі дані. Кожен день її відвідує в два-три рази більше користувачів, ніж ресурси органів влади. Тобто, це ще один інструмент нашої фактичної пропаганди для окупованих територій. На сьогодні розробляється питання з протимінної діяльності. Світовому банку дуже подобається цей інструмент. Він хоче його використовувати для власної звітності і звітності всіх донорів".

Селезньова, крім іншого, спростовує інформацію про масове звільнення з міністерства: "Плинність кадрів була на момент створення Міністерства. Було два агентства - Кримське і з відновлення, і їх переводили в нову структуру міністерства. А оскільки у нас "прекрасні" бюрократичні процедури, люди були змушені чекати півроку. І  багато хто не міг чекати. Зараз у нас у штаті працює трохи більше 100 осіб. До останнього тривали конкурси, ми недавно набрали кілька людей. Співробітники міністерства працюють день і ніч, а такі новини просто демотивують".

У МінТОТ також заявляють про спекуляції з приводу купівлі міністерством майна і виділення коштів. "Це ж все державне майно, і люди, які пишуть ці скарги, прекрасно про це знають. Також маніпулятивною виглядає інформація про те, що нам виділили 28 мільйонів на апарат міністерства. По-перше, не 28, а 20. А по-друге, з цієї суми 17 млн ​​пішли на купівлю тимчасового житла переселенцям", - уточнила Селезньова.

МінТОТ у 2016-2017 роках залучило 3,2 млрд грн від міжнародних донорів, - заява міністерства 02

 

Ініціатором кампанії проти МінТОТ у міністерстві вважають нардепа Наталію Веселову та Олесю Цибулько, колишню радницю міністра з питань окупованих територій, яка також є помічницею Веселової.

"На жаль, Цибулько не потягнула масив роботи, який було на неї покладено, - зазначила Селезньова. - Зараз вона вже працює в іншому міністерстві, але у Фейсбуці щодня пише тільки про наше міністерство - про те, що воно нібито не працює, хоча ще недавно сама вона в ефірі телеканалів стверджувала абсолютно зворотне. Ми впевнені, що це Цибулько, оскільки вона попереджала нас про цю кампанію - що з нею так просто не можна розлучитися, і вона буде підбурювати суспільство".

Злакоман також заявляє про спекуляції проти МінТОТ із боку Цибулько:

"До неї питання, чому той чи інший напрямок не працює так, як хотілося б. Адже вона сама недавно працювала в міністерстві. Наприклад, створення громадської ради. Цим питанням якраз займалася Цибулько. Але громадські організації не можуть домовитися між собою. Міністерство не могло втручатися в процес, але саме Цибулко мала  координувати цю роботу, тому сьогодні дивно чути подібні заяви". 

Источник: https://ua.censor.net.ua/p3062996
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору