EN|RU|UK
 Політика України
  15991  73

 Запропоновані Порошенком зміни в закон не передбачають позбавлення громадянства тих, хто брав участь у виборах або служив у армії іншої країни з примусу, - Ірина Луценко

Президентський законопроект про внесення змін до закону "Про громадянство України", який передбачає нові підстави для втрати українського громадянства, в тому числі для жителів окупованого Криму, не передбачає позбавлення громадянства для тих осіб, хто брав участь у виборах або служив у армії іншої країни з примусу, заявляє представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.

"У ст.19 чітко, чорним по білому, написано відповідний абзац, запропонований президентом, про те, що всю відповідальність за тиск, обмеження і примус українських громадян, які проживають у Криму, буде нести РФ. А, отже, ймовірне набуття громадянства українцями, які проживають на цій території під тиском агресора й окупанта РФ, не вважатимуться порушенням українського законодавства, і ці громадяни, як виняток, не притягуватимуться і не звільнятимуться від громадянства України", - сказала І.Луценко журналістам у вівторок у Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Наші громадяни, які були змушені здійснити ті чи інші дії на окупованій території для того, щоб зберегти життя, щоб не потрапити до в'язниці, щоб мати можливість годувати сім'ю, були змушені брати участь у референдумі під дулами автоматів або їх примусили служити в російській армії або в "ЛНР", або в "ДНР", будуть позбавлятися такої кримінальної відповідальності і не будуть позбавлятися громадянства України", - додала парламентарій.

При цьому, за її словами, в законі прописано, що позбавлятися громадянства України будуть особи, "які, скориставшись певними можливостями, беруть участь у виборах іншої країни" або служать в армії іншої країни добровільно. "Відповідальність для українських громадян, які чітко підпадають, які не робили це з примусу, а робили це добровільно, буде наступати з моменту, коли цей закон набуде чинності", - підкреслила І.Луценко.

Вона також зазначила, що відповідальність передбачатиметься для тих, "хто організовував примусове набуття громадянства іншої країни або примусово брав участь у якихось референдумах, виборах, або служив у Збройних силах іншої країни".

І.Луценко нагадала, що зміни в закон про громадянство зареєстровані у Верховній Раді, "документ вже в парламенті на опрацюванні в певному комітеті". "Цим законопроектом вносяться зміни щодо правил надання громадянства особам, які не мали громадянства, надати їм таку можливість, а громадян, які мали громадянство і порушили правила, передбачені законом про громадянство, позбавити їх громадянства", - розповіла парламентарій.

За її словами, в законопроекті "ані слова про кримінальну відповідальність" за відповідні правопорушення, "йдеться лише про позбавлення громадянства громадян України".

"Прописуються кілька пунктів і надаються деякі повноваження комісії при президенті України - контрольних функцій, можливості перевіряти подані документи, подаються додаткові обмеження, які будуть застосовуватися, щоб ухвалювати рішення, надавати будь-якій особі, що приїхала в Україну, громадянство, або не надавати", - повідомила І.Луценко.

 Також дивіться: Громадянка Росії Шумак, яка переїхала три роки тому через проукраїнську позицію, в суді домоглася права на політичний притулок в Україні. ФОТО

Нагадаємо, в Раді зареєстрований президентський законопроект № 8297, який передбачає позбавлення українського громадянства за участь у голосуванні під час "виборів" на території окупованого Криму.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063012
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору