EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  11446  46

 Другого Криму на Закарпатті не буде, Росія тут усе програла, - Москаль

Розмови про сепаратистські настрої на Закарпатті є "вкиданням" російських спецслужб і не мають під собою реального підґрунтя.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив голова Закарпатської державної адміністрації Геннадій Москаль в інтерв'ю українській службі "Радіо Свобода".

"Ні антиукраїнських, ні антиугорських настроїв на Закарпатті немає. Це ФСБ Росії намагалося зробити так, щоб вони з’явилися. Вдумайтеся, угорці в Україні становлять 0,04% від усього населення, і вони компактно проживають тільки на Закарпатті. Вони що, "роблять погоду"? Тому, ще раз кажу, це спровокований інтерес і надумана проблема", - сказав глава ОДА.

Геннадій Москаль зазначив, що Україна має два ратифіковані парламентом прямі договори з Угорщиною, що дозволяють етнічним угорцям "мати двомовні назви, вивішувати прапори, навчатися своєю мовою і ставити пам'ятники". І це, за словами Москаля, повністю відповідає європейським правилам поводження титульної нації з національною меншиною.

"Якщо ми хочемо йти в Європу і НАТО, то ми маємо сповідувати ті цінності, а захист національних меншин для Європи - то святе. Титульна нація - в Україні українська, в Угорщині угорська, у Польщі польська, - зобов’язані гарантувати права національних меншин", - зазначив голова Закарпатської ОДА.

Запорукою стабільності на Закарпатті, на думку Геннадія Москаля, є багатоетнічний склад населення і тривала історія існування між різними державами.

"Що б тут не було - тут другого Криму не буде. Все, що Росія тут задумувала, - вона все програла. Так зване "питання русинів", подивіться, де воно? Після того, як той, кому інструкції давав Сурков, утік до Москви, все затихло", - сказав Москаль. 

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063033
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору