EN|RU|UK
 Суспільство
  12538  58

 Мешканці Донеччини по обидва боки лінії розмежування найбільше бояться відновлення або посилення бойових дій, - опитування

81% опитаних жителів окупованої території Донецької області та 60% жителів підконтрольної Україні частини регіону найбільше бояться відновлення або посилення бойових дій на територіях свого проживання.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Це засвідчили результати соціологічного дослідження "Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольної та непідкотрольної Україні територій Донецької області", яке було проведено в грудні 2017 року українським офісом міжнародного дослідницького агентства IFAKInstitut на замовлення Міністерства інформаційної політики України за підтримки аналітичного центру "Фабрика думки "Донбас" та Національного фонду на підтримку демократії (NationalEndowmentforDemocracy).

40% жителів окупованої території області та 53% тих, що живуть на підконтрольній території, побоюються зниження рівня життя (зростання цін, нерегулярних виплат заробітної плати).

35% респондентів на окупованій території та 20% на підконтрольній Україні частині Донецької області бояться замороження конфлікту на Донбасі.

На підконтрольній території Донецької області 42% опитаних ідентифікують себе як громадяни України, що на 10% більше, ніж було в 2016 році. При цьому 45% жителів підконтрольних територій віддають перевагу "територіальній ідентичності" ("регіональній" або "локальній"): 21% вважає себе "жителями Донбасу", 11% - Донецької області, 13% - жителя свого міста або села.

У 2017 році на окупованій території Донецької області з 18% до 13% порівняно з 2016 роком знизилася кількість тих, хто ідентифікує себе як "громадяни ДНР". При цьому територіальна ідентичність зросла там із 60% до 72%.

34% опитаних на підконтрольній території регіону вважають, що вони за своїми цінностями і мисленням відрізняються від жителів Росії та ближче до тих, що живуть в інших регіонах України.

На окупованій території області 41% опитаних вважає, що відрізняється від жителів інших регіонів України, але швидше схожі на жителів Росії. При цьому на підконтрольній території кількість таких зменшилася з 20% до 17%.

Водночас на підконтрольній території Донецької області з 16% до 24% збільшилася кількість тих, хто вважає себе такими, що відрізняються і від жителів інших регіонів України, і від росіян.

Більше ніж половина опитаних на окупованих територіях зазначила, що з жителями інших регіонів України їх об'єднує культура та традиції - 57%, а також недовіра до української влади - 53%. При цьому вони вважають головними роз'єднувальними чинниками: цінності та спосіб мислення - 62%, розчарування змінами в країні - 54%, приналежність до українського громадянського суспільства - 52%, віросповідання - 51%, бажання змінити життя в Україні на краще - 49%.

На підконтрольній території Донецької області головні чинники, що об'єднують з іншою Україною, респонденти вбачають у бажанні змінити життя в країні на краще - 74%, любові до України - 66%, недовірі до нинішньої української влади - 63%, приналежності до громадянського суспільства українців - 62%, культурі та традиціях - 62%, розчаруванні розвитком змін у країні - 62%.

72% опитаних жителів окупованої частини Донецької області та 68% жителів підконтрольної частини спілкуються зі своїми знайомими, родичами, які проживають в інших регіонах України.

Опитування проводилося з 10 по 26 грудня 2017 року методом особистого (face-to-face) інтерв'ю. Вибіркова сукупність на окупованій території Донецької області становила 600 респондентів, а на підконтрольній - 705. Гранична похибка вибірки на окупованій території становить +/-4,01%, на підконтрольній території +/-3,77%.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063105
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору