EN|RU|UK
 Політика України
  8655  41

 RAB-регулювання гостро необхідне для припливу інвестицій в модернізацію енергомереж, - директор ЄБРР в Україні

Директор Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні Шевкі Аджунер заявляє, що впровадження стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання) дозволить забезпечити приплив інвестицій у модернізацію енергомереж, а інвесторам - зворотність таких інвестицій.

Про це він повідомив під час проведення круглого столу Європейської Бізнес Асоціації "RAB регулювання як передумова для залучення інвестицій в енергетику України", передають Українські Новини.

"RAB-тариф - це те, що необхідно. Головне – це доступність, надійність послуг, а також справедливе тарифоутворення. Підсумком впровадження стимулюючого тарифоутворення стане питання збалансування різних перспектив та інтересів, розробка справедливої бізнес-моделі для інвесторів, з урахуванням інтересів споживачів", - зазначив Шевки Аджунер.

Експерт з Польщі, директор консалтингової компанії Doradztwo Gospodarcze Кшиштоф Рогульський також назвав стимулююче тарифоутворення обов'язковою умовою для залучення інвестицій в електроенергетику України. Рогульський підкреслив, що RAB-регулювання не вплине на тарифи істотно.

"RAB потрібен, щоб працювала енергетика. Компаніям потрібні гроші на втрати, які вони несуть, на інвестиції, це все становить тариф. Процес впровадження стимулюючого тарифоутворення був складним у Польщі, всім здавалося, що ціни для клієнтів будуть зашкалювати, але це неправда. Адже з допомогою RAB різко знижуються експлуатаційні витрати компаній - коли поліпшується стан мереж, зменшуються витрати на експлуатацію", - наголосив Кшиштоф Рогульський.

Експерт також підкреслив, що RAB потрібно запустити до початку процесів анбандлинга обленерго, який передбачено з 1 січня 2019 року законом "Про ринок електроенергії".

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063116
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору