EN|RU|UK
 Політика України
  10409  40
Матеріали за темою:

 "Ми зараз входимо в передвиборчий сезон і я бачу, що комусь треба мати контрольованого спецпрокурора", - Холодницький

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що він незручний для влади, оскільки зберігає незалежність НАБУ і САП від Генеральної прокуратури.

Про це він розповів в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

"Питання не у війні, моя справа - це чиста політика. По-перше, є гучні антикорупційні справи, які перед виборами багато керівників хотіли б закрити, а як їх закрити? Ця медаль має і зворотний бік: інші кандидати можуть виграти тільки шляхом знищення репутації та довіри до інших кандидатів. Тому їхня мета - реєстрація купи кримінальних проваджень, імітація бурхливої ​​діяльності, підігрів громадськості думкою, що ось-ось буде підозра, а потім пшик... По-друге, ми зараз входимо в передвиборчий сезон і я бачу, що комусь треба мати контрольованого спецпрокурора, який здійснює нагляд за тим самим НАБУ", - заявив Холодницький.

"По-третє, це спроба повісити на мене всі невдачі, які відбулися і які будуть, які кимось вже заплановані. Справи перед виборами закриватимуть, тому що у всьому буде винен поганий Холодницький, проте ніхто не згадає, як прокурорів звинувачували в гальмуванні справ за непідписання підозр, вимаганням ретельних та допустимих доказів і проведення всебічного і повного розслідування. І ніхто в жадобі слави, піару, визнання, не турбувався дотриманням конституційних прав громадян і якістю доказової бази ", - підкреслив голова САП.

"По-четверте, справа проти мене - це справа проти всієї Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Я незручний, оскільки зберігаю незалежність НАБУ і САП від Генеральної прокуратури і незручний для колег детективів НАБУ, тому що вимагаю повного та об'єктивного розслідування, якісної доказової бази. Це справа проти незалежності САП, тому що, крім мене, тут набрані за конкурсом і працюють 35 прокурорів. І я насамперед орієнтуюся на їхню позицію, - тих, хто безпосередньо працює з провадженнями, вони незалежні процесуальні керівники. А мене звинувачують, що я нібито на них тисну! Але варто послухати записи, щоб зрозуміти, що ніякого тиску в моїх словах немає. Що б я не говорив у кабінеті, рішення ухвалюють самі прокурори. Я дуже хочу, щоб щодо всіх справ, про які говорили на плівках і в інтерв'ю директор НАБУ, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія запросила дати публічні пояснення самих прокурорів, з якими я розмовляв - чи коли-небудь я тиснув на них? Заважав розслідуванню? Чи вважають вони, що мої розмови в кабінеті привели до якогось витоку інформації чи зриву спеціальних операцій? 35 прокурорів працюють у САП - чому досі жоден із них не заявив: Холодницький тисне і зливає справи, адже зараз найзручніший момент? Тому що цього ніколи не було, тому що ми працювали як команда. І сьогодні НАБУ і ГПУ готові звільнити мене, а після цього знаходитимуть нові жертви, нових "поганих" прокурорів САП", - резюмував Холодницький.

Повний текст інтерв'ю з головою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким читайте ТУТ.

Нагадаємо, ГПУ і НАБУ направили скарги про вчинення Холодницьким дисциплінарних проступків до Кваліфкомісії прокурорів. Потім Генпрокурор Луценко пояснив, що вимагає звільнити голову САП Холодницького. Водночас Холодницький не з'явився на допит у ГПУ. 

Сам Холодницький з цього приводу заявив: "Будемо показувати і доводити свою позицію. Я не ховаюся і не боюся", зазначивши, що вимагатиме оприлюднювати не уривки, а повні записи, що стали підставою для дисциплінарної скарги на його адресу.

До цього в деяких ЗМІ з'явилася інформація, що Холодницький думає над тим, щоб подати у відставку через погіршення стану здоров'я. Іншою версією назвали тиск на керівника САП.

Джерело "Цензор.НЕТ" повідомило, що "прослушка" була встановлена ​​співробітниками Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом департаменту розслідувань у сфері держслужби та держвласності Генеральної прокуратури України.

Пізніше Генпрокурор Луценко підтвердив слідчі дії стосовно голови САП Холодницького, а також повідомив, що "прослушка" Холодницького була санкціонована судом.  

В Єврокомісії з цього приводу заявили: "Це не справляє гарного враження". 

Пізніше НАБУ оприлюднило фрагменти "прослушки" Холодницького.  

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063353
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору