EN|RU|UK
 Політика України
  3404  14

 Україна закликала владу Болгарії засудити візит чотирьох депутатів Народних Зборів до окупованого Криму

Посольство України в Республіці Болгарія гостро засуджує протизаконне відвідання тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим представниками партії «Атака» В.Сідеровим, Я.Нотевим, М.Ніколовою та Д.Чуколовим.

Відповідний коментар посольства України в Болгарії опубліковано на сайті МЗС, пише Цензор.НЕТ 

"Організований окупаційною російською владою т.зв. Ялтинський міжнародний економічний форум та запрошення іноземних гостей є черговою спланованою провокаційною акцією, яка має на меті в першу чергу ввести в оману мешканців Криму і громадян Росії та створити ілюзію міжнародного визнання спроби анексії АР Крим та м. Севастополя", - отмечают в ведомстве.

"Посольство України неодноразово закликало болгарських громадян та утримуватися від незаконного відвідання окупованих територій та будь-яких форм контактів із незаконною окупаційною владою на півострові. Перетин кордону тимчасово окупованої Російською Федерацією частини території України є порушенням законодавства та загальновизнаних норм міжнародного права. Передусім, це є порушенням Статуту ООН, Гельсінського Заключного акта, Резолюцій Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" A/Res/68/262 від 27 березня 2014 року та "Стан із правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)" A/Res/71/205 від 19 грудня 2016 року та "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)" А/Res/72/190 від 19 грудня 2017 року", - сказано в коментарі.

Посольство України наголошує, що наслідком брутального і свідомого порушення громадянами Болгарії Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", а також системної діяльності, націленої на підрив державного суверенітету і територіальної цілісності України може стати порушення кримінальних справ.

"Українська сторона закликає Уряд і Народні Збори Республіки Болгарії засудити протиправні і провокаційні дії керівництва партії "Атака", зважаючи на послідовну позицію болгарської держави щодо підтримки державного суверенітету і територіальної цілісності України, а також невизнання злочинної спроби анексії АР Крим та м. Севастополя з боку Російської Федерації", - резюмується в коментарі.

Зазначимо, що "Ялтинський міжнародний економічний форум" відкрився в окупованому Криму 19 квітня. Як інформує російський Перший канал, на захід з'їхалися три тисячі учасників із 70 країн.

"На зустріч приїхали бізнесмени, експерти, політики, зокрема, депутати Європарламенту. Кількість іноземних гостей збільшилася порівняно з минулим роком у два з половиною рази. Численні делегації з Німеччини та Австрії", - інформує видання.

Також беруть участь представники Сирії - "повоєнному відновленню Арабської Республіки" присвячено один із днів.

"Я не думаю, що вся сторона хоче йти проти Росії, це ініціатива йде зі США і Великої Британії. Багато країн в Європі хочуть, щоб економічні зв'язки з Росією були нормальними", - наводить видання слова депутата парламенту Болгарії, лідера партії "Атака" Волена Сідерова.

У зв'язку з візитом на цей захід, зокрема, СБУ заборонила в'їзд в Україну австрійському віце-бургомістру Лінцу Детлефу Віммеру.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3063356
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору